Burçlar

Yıllık Burç Yorumları

Bugünün burç yorumları, haftalık veya aylık burç yorumları gibi zamanlamalardan başka en kapsamlı tahminler yıllık olarak yapılan yorumlardır.

Çünkü o zaman kısıtlı bir süreden çıkılarak gök kubbeyi oluşturan bütün yıldızların ve gezegenlerin hareketleri daha net olarak izlenmektedir. Bu yüzden yıllık burç yorumları içinde Venüs, Satürn, Jüpiter gibi gezegenlerin insan hayatına olan etkilerinden sık sık bahsedilir. Jüpiter her zaman için bereketi çağrıştırır gibi cümleleri okursunuz. Örneğin her zaman iyicil olarak tanımlanan iki gezegenin, Jüpiter ve Venüs’ün 2017 yılı içindeki yakınlaşması bütün tahminlerde iyimser bir hava yaratmıştı. Böylece şans ve fırsatlara açık bir dönem yaşanacağı, yeni planlamalar yapılabileceği, hedeflerin oluşmasının zamanının geldiği anlatılmıştı.

Kötücül gezegenler olan Satürn ve Plüton da işlerin aksayabileceği ya da olumsuz sonuçlanabileceği konusunda fikir verebilir.

Yorumlar Nasıl Değerlendirilmeli?

Yıllık burç yorumları 2018 ya da farklı yıllar için gezegensel hareketler, ay ve güneşin etkileri gibi birçok gökyüzü olayına göre değerlendirilir demiştik. Bu yüzden yorum yaparken, ay burcunuzu ve yükselen burcunuzu da dikkate almanız gerekir.

Burç yorumları denildiğinde ilk akla gelen kişinin öz burcu, yani doğduğu tarihteki burç konumudur. Ama kişilik oluşurken yükselen ve alçalan burç etkileri de söz konusu olacaktır. Bu yüzden herkesin yorumunun kişiye özel olacağı bilinmelidir. Farklı özelliklere sahip olan ikizler gibi, her insanın kişiliğini diğerlerinden ayıran bir detay vardır. Bu yüzden genel yorumlardan ziyade özel yorumlar dikkat çekmektedir.

Kişiye Özel Haritalar

Kişiye özel doğum haritası oluşturularak gelecekle ilgili daha tutarlı öngörülerde bulunulması mümkün olabiliyor. Bu yüzden astrolojiye ilgi duyanların yıldız haritası yorumlama konusunda uzman kişilerden yardım alarak daha dikkat çekici detaylara ulaşma şansı elde edebilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu