Sağlık

Yeşil Çayın Zayıflatıcı Etkisi

Zayıflama konusunda birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar içerisinde yeşil çay tüketimi en doğal ve etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Günümüzde aşırı kilo problemi hem erkekler hem de bayanlar için oldukça büyük ve önemli bir sorun haline gelmiştir. Aşırı ve dengesiz beslenme, stresli iş hayatı ve spor yapmama gibi durumlar sonucunda dünya genelinde obezite ve aşırı kilo sorunu oldukça artmıştır. İnsanlar zayıflamak uğruna birçok farklı ürünü denemişlerdir. Bu ürünlerin çok büyük bir bölümü faydasız olduğu gibi sağlık içinde oldukça risk taratmıştır. Bu anlamda günümüzde zayıflamak amacıyla daha çok sağlıklı ve doğal ürünlere bir yönelme olmuştur. Bunlar içerisinde günümüzde yeşil çay zayıflatıcı etkisi ile oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Yeşil Çay İle Zayıflama

Yeşil çay kullanarak zayıflama günümüzde odlukça popülerdir. Bunda hem maliyet anlamında oldukça düşük olması hem de tamamen doğal ve sağlıklı yapısı gelmektedir. Yeşil çayın zayıflama anlamında en önemli etkisi bileşiminde bulunan Epigallogateşin Gallat adlı bileşiktir.

Bu bileşik zayıflama konusunda ana etkiyi yaratmaktadır. Siyah çayda bu madde işlendiği sırada neredeyse tamamı ile yok olmaktadır. Ama yeşil çayda herhangi bir işleme yapılmadığı için bu bileşik kendini tamamı ile korumaktadır. Bu sebeple yeşil çayda antioksidan oranı siyah çaya göre çok daha fazla durumdadır. Epigallogateşin Gallat zayıflama konusunda odlukça önemlidir. Bu bileşen vücuttaki yağ asitlerinin parçalanması sürecini odlukça arttırmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını arttıran yeşil çay bu anlamda doğal ve tamamen sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlamaktadır. Yeşil çay aynı zamanda kötü kolesterolü, insülin direncini, kan basıncı ve kan şekerini azaltarak oldukça faydalıdır. Kanseri önler ve beynin sağlıklı çalışımını sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu