Güzellik

Yazın cildinizde bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulmanın tam zamanı

Yazın cildinizde bıraktığı olumsuz etkiler

Deniz, kum ve güneşin cildinizde bıraktığı hasarları onarmanın tam zamanı.
Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir ciltle sonbaharı karşılamak istiyorsanız aşağıdaki önerileri dikkate alın:
Dirsekleriniz en çok kuruyan bölgedir. Nem problemlerine son vermek için vücut fırçalarıyla cilde masaj yapabilirsiniz. Sonrasında nemlendirici içeren losyonlarla pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.
Cansızlaşan, yıpranan cildinize parlak bir görünüm kazandırmak için ölü hücrelerden kurtulmak gerekiyor. Ilık bir duş sonrası kullanacağınız lif uygulaması cildinizi canlandıracaktır.
Cildiniz kuru haldeyken bile uygulayabileceğiniz yumuşak bir vücut fırçası cildinizi pürüzsüz hale getirecektir. Her sabah ayaklarınızdan, kalbinize doğru 3 dakika kadar vücut fırçasıyla yapacağınız masaj kan dolaşımını hareketlendirerek cildinizi yenileyecektir.
Doğal ürünler her zaman bir numaralı tercihiniz olmalı. Evinizde doğal bakım ürünleri kullanmayı tercih ediyorsanız, badem, biberiye yağları, deniz tuzu ürünleri tercih edilebilir.
Cildiniz güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kalınlaşır ve kuruyor. Bu yüzden deniz sonrası cildinizi tarhiş etmeyecek duj jellerini seçin.
Sigara, yorgunluk, stres ise cildinizin baş düşmanlarıdır. Meyve enzimleri ile mineral tuzlar içeren ürünler hassas ciltler için de çok uygundur. Gül yağı ile vücuzudunuza masaj yaptığınızda ne kadar rahatladığını göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu