Moda

Yaz Aylarında Kombinlerle Takı Nasıl Kullanılabilir?

 

Yaz Aylarında Kombinlerle Takı Nasıl Kullanılabilir?

Şüphesiz ki  takılar, tarzın ya da stilin adeta tamamlayıcılarıdır. Hatta öyle ki kombinizin ne kadar iyi olursa olsun, kıyafetinizi ne derece özenle seçerseniz seçin, eğer takı ile detaylandırmazsanız, şıklığınız eksik kalacaktır.
Kolyeler, bileklikler, küpeler sizin kıyafetinizi ve kombininizin göze daha çarpıcı görünmesini sağlayan, küçük ama asıl detaylardır.
Yaz aylarında elbiselerle takı nasıl kullanılabilir?
Yaz aylarında, sahil kenarlarında uzun ve tiril tiril elbiselerden vazgeçemiyoruz. Hazır bu yaz uzun yazlık elbiseler, özellikle de beyaz olanları modayken, tatil öncesi elbise alışverişine çıkmakta fayda var. Tabi hatırlatalım;  bu elbiseleri genel olarak, sandalet yahut dolgu topuklar ile kombinliyoruz. Ancak, uzun uçuş uçuş elbiselerin altına geçirilen sandalet yahut dolgu topuklar, özellikle de sade bir elbise modelinde dikkat çekmenizi sağlamıyor. Hatta uzun elbiseler ve dolgu topuk, takılarla desteklenmediğinde bir hayli sıradan görünebiliyor. Ancak başınıza bağlayacağınız bandana, kollarınıza takacağınız ip ip bileklikler, tahta boncuk yapımından kolyeler ve güneş gözlüğünüz ile gözleri üzerinizde bulacaksınız.
Şortlarla takı nasıl kombinlenebilir?

Şortlar, bu sezonda geçtiğimiz sezon olduğu gibi yaz aylarında fazlasıyla tercih edilecek. Şort üzerine giyeceğiniz salaş bir bluzun üzerine dilerseniz ince, uzun bir hırka da alabilirsiniz. Tabi bu kombini de uzun zincir kolyeler, zincir, gümüş yahut gold bileklikler, madalyon kolyeler  ile tamamlayarak harika görünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken notaya gelince; bu  tür bir kombinde  gümüş ve goldu bir arada kullanmanız karmaşıklığa yol açacağından, ya gümüş ya da gold konsept seçmeniz. Tabi aksesuar olarak şort bluz kombinini bir şapkayla da tamamlamalı ancak gösterişli bir kolye kullanıyorsanız şapkayı sade ve zarif bir modelde seçmeyi unutmayın.
İri küpeler revaçta
Bir sezon çok trend olan minik pırlanta küpeler veya minik top şeklinde renkli küpelere 2015 yaz moda sezonunda tasarımcıların pek yer vermediği görünüyor. Minik küpelerin aksine, büyük göz alıcı küpeler tasarımlarda yer alıyor. Uzun sallanan küpeler ise her zamanki gibi oldukça trend. Püskül modasını, tüy modası izliyor ve takılarda da püskül ve tüyler çok kullanılmakta. 60’lı 70’li yıllarda çok tercih edilen tahta boncuktan kolyeler ve bileklikler bu sezon yeniden gündeme gelmişe benziyor. Gold ve gümüş ise her sezon olduğu gibi bu sezonda varlığını sürdürüyor. Dolayısıyla da yaz aylarında  kombinlerinizde bu detayların hakim olduğu modellerle modayı kalbinden vurmanız olası!
Ama dikkat edin, moda şıklığın ilk şartı değil ve siz siz olun modayı daima takip edin ama birebir uymayın, kendinize uyarlayın. Böylelikle kendi tarzınız ile modayı yoğurarak  oldukça çekici ve hoş görünebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu