Güzellik

VAZELİN VE CİLT BAKIMI

VAZELİN VE CİLT BAKIMI

Cilt bakımı her kadının artık vazgeçilmez tutkusu haline gelmiştir. Vazelin öteden beri hem bayanların hem de erkeklerin kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Vazelini cilt bakımında da kullanmak mümkündür. Vazelin ve cilt bakımı ayrılmaz birer parçadır. Vazelin sık olarak çatlayan veya kuruyan bölgelere sürülmektedir. Mesela ayak topukları çok fazla kuruyup çatlar. Bu yüzden ayak topuklarına bakım yapmak için vazelin sürülebilir. Kuruyan ellere, dirseklere de vazelin sürülebilir. Böylece bu bölgelerdeki sertleşmeler de kaybolur.

Vazelinin kullanımı

Vazelinin kullanımı oldukça kolaydır.  Kullanılacak bölgeye sürülür ve dağıtılır. Tırnak yiyen çocukların tırnaklarına da vazelin sürülebilir. Ayrıca tırnaklara masaj yaparak vazelini sürdüğümüz zaman tırnaklarımız güçlenir ve nemlenir. Kırılan tırnaklara vazelin önerilmektedir. Vazelin bozulmaz ve bu yüzden merhemlerin içerisine de vazelin atılmıştır.
Dudak çatlamaların da da dudağa nemlendiriciler kullanılabileceği gibi vazelin de uygulanabilir. Vazelin aşırı derecede nemlendirdiği için pek çok kremden çok daha etkilidir.

Yüzde vazelin kullanımı

Vazelini yüz bölgesinde kullanmak da mümkündür. Şimdiye kadar vazelinin yüz bölgesinde kullananlar hakkında hiçbir şikayet duyulmamıştır. Ayrıca vazelinin güçlü bir nemlendirici özelliği bulunduğu için en iyi nemlendiricilerden bile daha iyi yüzü nemlendirebilir. Vazelin ve cilt bakımı konusu itibariyle yüzü de kapsayabilir. Ayrıca kuru olan bütün bölgelerinize bu ürünü kullanabilirsiniz. Hem fiyatı da oldukça uygundur. Eğer yüzünüz yağlı ise ve çok fazla sivilceniz bulunmakta ise yüzünüze vazelini uyguladığınız zaman yüzünüzü daha çok nemlendirir ve bu durum da daha fazla sivilce oluşumuna neden olur.

Kaşlarda ve saç uçlarında vazelin kullanımı

Eğer kaşlarınız dağınık ise kaşlarınızın üzerine vazelin sürebilirsiniz. Ardından kaş fırçası ile kaşlarınızı taradığınız zaman iyi bir görüntüye sahip olursunuz.
Saç uçlarınızda da vazelinin kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınızın elektriklenmesini önler.
Parfümün kalıcılığını sağlar
Vazelin kullanımı parfümü sıkacağınız bölgede parfümün kalıcılığını da sağlayabilir. Bunun için parfümü sıkacağınız bölgeye az miktarda vazelin sürebilirsiniz.

Vazelinin zararları

Vazelin ve cilt bakımı konusunda düşündüren bir soru vazelinin zararlarının olup olmadığıdır. Vazelinin şimdiye dek herhangi bir zararı olmamıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu