Moda

Unutmamamız Gereken En Temel Stil Kuralları 

Stil sahibi olmak çok çağrışımlı bir kavram. Aksesuarları doğru kullanmayı bilmek hem kadınlar hem erkekler açısından unutmamamız gereken en temel stil kuralları içindedir. Genelde akla normal olarak hemen dış görünüş ve kıyafetler geliyor. Fakat örneğin ev dekorasyonundan bahçe düzenlemesine, işyerindeki aydınlatma sisteminden kol saati seçimine kadar pek çok alanda stil sahibi olmanın temel kuralları vardır.

Dış görünüş hemen akla geldiği için öncelikle ondan bahsetmek gerek. Hem erkekler hem kadınlar için değişmeyen temel kural kişisel bakıma dikkat etmektir. Temizlik her yerde önce gelir. Uygun traş, düzgün taranmış saçlar, güzel bir koku kullanmak her zaman hakkınızda artılar yaratır.

Erkeklerde kol düğmesi, saat, kravat, yaka mendili, cüzdan, güneş gözlüğü kadınlarda kolye, yüzük, küpe gibi takı çeşitleri, şapka, fular, çanta gibi objeler aksesuarlarınızdır. Bütün bunların hem kendi aralarında hem de kıyafetle uyum içinde olması doğru sonuçtur. Aksesuarlarda abartı değil, sadelik ve tamamlayıcılık esastır.

Audrey Gibi Olmak Mümkün

Dünyanın gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından biri olan aktris Audrey Hepburn sadece iki sıra inci kolye takarak zarafetin temsilcisi olmuştu. Unutmamamız gereken en temel stil kuralları onun tarafından hep uygulanmıştır. Dolabınızda tarz yaratmak için vazgeçilmez hale gelmiş çeşitler bulunsun. Erkeklerde zarif bir kol saati, boğazlı bir kazak, şık bir blazer ceket, süveter ve ekose gömlekler böyle kurtarıcılardır.

Aksesuar Modası

Kadınlarda ise kendilerine yakışan bir siyah etek ve uygun ayakkabı ile birkaç parça takı ve fularlar adeta dolap klasikleridir. Ayrıca kadınlarda kendilerine özgü bir tarz yaratmanın en büyük araçlarından biri saçlardır. Saçlarınızı hiç ihmal etmeyin.

Unutmamamız gereken en temel stil kuralları içinde aslında kendinize güvenmeniz, kişiliğinizi gene abartmadan ortaya koyabilmeniz ve gülümsemeniz de vardır. Beyaz dişlerin görüldüğü içten bir gülümseme herkese yakışır ve kişilerin tarzı hakkında hemen ipuçlarını verir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu