Ayakkabı

Topuklu Ayakkabılarla Aranızı Düzeltecek Tavsiyeler

 

Topuklu ayakkabı giymek aslında çok zordur. Ama kadınların bu ayakkabıları sevdiği de ayrı bir gerçek. Bu önerilerle topuklu ayakkabıları kolaylıkla giyebilirsiniz.
1- Ayağınıza tam oturduğundan emin olun
Onlarca mağazayı dolaştıktan sonra, bir ayakkabıyı beğenirsiniz ve onu almak istersiniz, alırsınız da. Ama ayağınıza numarası olmuyorsa almamalısınız. Çünkü ilk problem burada başlıyor. Topuklu ayakkabının numarası büyükse de ayağınızdan sürekli çıkacak ve yürümenizi çok zorlaştıracaktır.

2- Duruşunuza dikkat edin
Eğer duruş şekliniz düzgünse, topuklu ayakkabı giymeniz çok fazla sorun yaratmayacaktır. Bütün olay vücut dengenizle alakalıdır. Ancak dengenizi sağlamak elinizdedir. Evinizde ayna karşısında alıştırma yapmanız, doğru duruşu bulmak işlerinizi çok kolaylaştıracaktır.

3-İlk başta alçak topuklularla başlayın
Ayakkabı seçimi için 10 santimetrelik topuklarla işe başlamak çok fazla doğru bir karar değil. Topuklularla aranız iyi değil ama bir şekilde de topuklu giymeniz gerekiyorsa, ufak alıştırmalarla başlamanız gereklidir. O nedenle alçak topuklarla işe başlamalısınız.4 santim boyun geçmeyecek ayakkabılarla başlamak en kolayıdır. Kısa süre bir sonra duruma sizde alışacaksınız ve santimetreleri yavaş yavaş artırmaya başlayacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu