Teknoloji

Telefonunuz Şarj Almıyorsa Yapmanız Gerekenler

Telefonunuz Şarj Almıyorsa Yapmanız Gerekenler nelerdir? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimizin bazen yaşadığı sorunlardan birisi olan telefonum şarj almıyor ne yapmalıyım? Sorusunu ele alacağız.

Telefonunuz Şarj Almıyorsa Yapmanız Gerekenler! Telefonunuz Şarj Almıyorsa Yapılması Gerekenler Sorunu birçok kişinin bazen başına gelen ve telefon şarj olmadığı durumlarda sorunun kaynağını da bilmedikleri için yanlış müdahale uyguladıkları sorunlardan birisidir. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta bu sorunun şarj soketinden kaynaklı ya da telefon şarj girişinden mi kaynaklı olduğunu bilmediğimiz için çoğu kişi anında telefonu sökmeye başlıyor fakat bu hem ileri de doğacak sorunları ortaya çıkmasına neden oluyor hem de maddi olarak zarara girmenize yol açmaktadır.

Böyle bir durum yaşayan kişiler mutlaka aşağıdaki yolları deneyerek telefon şarj olmama sorunu kolay bir şekilde giderebilir işte o yöntemler;

Başka Şarj Cihazı Deneyin

Bazen şarj kabloları kullanma süresine bağlı olarak yıpranır aynı zamanda çok fazla bükülür bu nedenle yıpranır. Şarj etmek istediğiniz zaman şarj kablosu yıpranmalardan dolayı da şarjı iyi bir şekilde yerine getirmediği durumlar olabilir.  Burada özellikle telefonun da şarj olmasının nedenlerinden biri olduğu için aynı zamanda burada yaşanan sorunun kablo olup olmadığını görmek açısından farklı bir şarj cihazı deneyin.

Yaşanan bu sorun bazen kablodan kaynaklanırken bazen de şarj aletinin adaptöründen de kaynaklanabilmektedir. Burada özellikle denemelerinizi de buna bağlı olarak da yapabilirsiniz.

Orijinal Şarj Cihazı kullanın

Çoğu kişi ilk telefon aldığı zaman orijinal şarj cihazlarını kullanmakta fakat daha sonrasında şarj cihazına ihtiyacımız olduğu zamanlarda genel olarak fiyatlarından dolayı da orijinal olmayan şarj cihazlarını tercih etmektedir.

Burada özellikle şarj cihazları, telefonlar için bazen voltaj ve amper bakımından karşılamak üzere yapılmaktadır. Burada özellikle orijinal şarj cihazı kullanmazsanız telefonunuzun şarjı çabucak tükenebilir.

Batarya Bağlantı Noktasının Düzeltilmesi

Bu tür bir sorunda aynı zamanda bataryayı da sürekli takma ve çıkarma durumunda batarya bağlantı noktası içinde bulunan metalik yüzeylerin de hareketinden dolayı, batarya ve sistem arasında bir bağlantı kurulmadığı için telefon şarj olmaz bu nedenle batarya bağlantı noktasının doğru takıldığın emin olunuz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu