Güzellik

Tatilde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Tatilde Saç Bakımı

Kadınların en büyük sorunları arasında olan saç bakımı problemi tatil zamanı geldiğinde daha da bir zorlaşır. Güneş ışınları, deniz ve havuz suyu ya da kum saçı yıpratmak için en iyi nedenlerdir. Yıl boyunca gösterdiğimiz özeni tatilde de gösteremezsek bir dönem emeğimiz boşa gider. Bu nedenle bazı önlemleri hemen almamızda fayda var.

Bavulumuzda Bulunması Gerekenler

Bavulumuza atacağımız bir kaç önemli ürün sizi bu dertten kurtaracaktır. Öncelikli olarak bir saç bandı almanızda yarar vardır. Geniş bir bant olması tüm saçınızı kapatması açısından en iyisidir. Puantiyeli olan saç bantları hoşunuza gidebilir. Bikininize uyumlu olanlar ise trendleri yakalamanızda kolaylık sağlayacaktır. Kısacası saçların yıpranmaması için güneş ışınını az görmesi gerekir.

Güneş kremi yanımızda olması gereken en önemli ürünlerden biridir. Cildinizi koruması için güneş kremi güneşe çıkmadan önce kullanılmalıdır. Güneş kremlerinin bir diğer özelliği de bir parça alınıp saça sürüldüğünde saçı hafif şekilde korumasıdır. Özellikle suda çıkmayan güneş kremleri tercih edilebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise ürünü saçınıza az miktarda uygulamak. Vıcık vıcık bir durum söz konusu olmasın.

Pratik bir saç bakımı için saçları hacimli gösteren kremlerden bavulunuza atın hemen derim. Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz bu kremler kısa dönemde hayatınızı kurtaracaktır.

Bir iki dakikalık pratik saç kremleri de çantaya atılması gerekenlerdendir. Havuzdan sonra temiz saça hemen uygulayın ve yumuşacık saçlara sahip olun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu