Ayakkabı

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

SÜET AYAKKABI NASIL TEMİZLENİR?

 

Süet ayakkabıları çok şık bulsak dahi nasıl temizlerim diye düşünmekten belki de kullanmadığımız zamanlar olur. İşte bu düşünceleri aklınızdan silecek ve sizi süet ayakkabı almaya yeniden teşvik edecek o öneriler;
Kışlık veya yazlık kullandığınız bir süet ayakkabınız varsa, yağmura ve çamura da hazırlıklı olmalısınız. Yağmurda ıslanacak ve kirli görünecektir. Böyle bir durumda süet ayakkabınızı güneş görmeyen bir yerde kurumasını sağlayın. Bu sırada şekil bozukluğu oluşmaması için ayakkabınızın içini kağıtlarla doldurabilirsiniz.
Ayakkabınızın iyice kuruduğundan emin olun. Sonrasında ise tel fırça veya özel süet fırçası ile kirlerini fırçalayın. Bu işlemde mutlaka fırçayı hep tek yönde kullanın.
Lekeler bazen fırçalamakla geçmeyebilir. Bu durumda da süet silgisi kullanmalısınız. Süet temizleme spreylerini de marketlerden alarak evinizde bulundurunuz.
Ayrıca, ayakkabınıza yapışan tüyler için kabartma yöntemi yapabilirsiniz. Bunun için de ayakkabınızı biraz su buharına tutun. Ayakkabınıza su buharını değdirmeden ayakkabınıza buhar sağlayın. Bu yöntem ayakkabınızı biraz nemlendirecek ve yeni gibi görünmesini sağlayacaktır. Buhar işleminden sonra yine ayakkabınızı fırçalayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu