Moda

Sonbahar Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevsim geçişleri ve bahar dönemleri  en zor kombin yapılan aylardır. Sonbahar kombini için de önlem alarak dışarı çıkmak ve dengeyi iyi kurmak gerekir.

Soğuk Havalar İçin Ceketle Önlem

Sonbahar kombini yaparken dikkat edilmesi gereken bir detay  havaların ortalama soğuklukta olmasına aldanmamak ve soğuklara karşı orta kalınlıkta ceket edinmektir. Dışarı çıkarken gündüz bile olsa yanınızda uzun kollu bluzunuzun üzerine ceket almalısınız.  Önlem almamak aksi halde hastalanmanıza neden olabilir. Hafif serinlikten daha fazlasını beklemelisiniz.

İnce Eşarplardan Faydalanın

Serinleyen havalara karşı boğaz bölgesinde ince eşarp kullanarak  güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.  Elbise ya da tayt tunik  kombinlerinizi bu şekilde ideal bir aksesuarla tamamlayabilirsiniz.  Renk seçimleri yaparken  önemli olan nokta, genel görüntüyü bütünlemesi, ayrı bir parça gibi değil de şıklık katan bir parça olarak algılanmasını sağlamaktır.  Eşarplar  doğru renk ve modelle kullanıldığında çok iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir.

Ayakkabı Seçerken

Sonbahar yağmurlu havaların yoğun olduğu dönemdir ve her an bulutlar çıkarak yağmur başlayabilir.  Bu nedenle sonbaharda kıyafet kombini  yaparken ayakkabınızın yazdan kalma babetler ya da açık ayakkabılar olmaması gerekmektedir. Kısa botlar, kapalı kışlık topuklular ya da yağmurda da dayanacağını düşündüğünüz ayakkabılar iyi seçim olacaktır. Ancak kar botlarından da kaçınmak gerekir. Bu sefer de ayaklarınızda gereksiz yük ve aşırı sıcaklama olabilir.

 Kalın Çorap Elbise Kombinleri

2018 sonbahar kombini  için  öne çıkan kullanımlardan biri kalın çorap ve elbise ikilisidir. Elbise modeli ve çorap rengi tamamen sizin zevkinize kalan bir durumdur.   Çorap yerine tayt da kullanılabilir. Bu durumda elbise boyunu daha da kısaltabilirsiniz.  Örneğin kareli elbiseler, düz renk cepli tunikler, asimetrik tunikler, ideal görüntü kazanmanızı sağlayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu