Moda

Sonbahar Kış Aylarının Trendi Oxford Çantalar!

Sonbahar Kış Aylarının Trendi Oxford Çantalar! Öğrencilerin kitaplarını taşımaları maksadı ile kullanılan ve son derece pratikliği ile ön plana çıkan çantalar, 1930’lu yıllarda İngiltere’de üretilmeye başlamıştır.

Sonbahar Kış Aylarının Trendi Oxford Çantalar! Son derece kullanışlı olması ile çok talep gören çanta, bütün dünya üzerinde hızlı bir şekilde kullanılmaya ve üretilmeye başlanmıştır. Ayrıca birçok çeşidi de, üretilip kullanıma sunulmuştur. İnsanların hayatına moda olarak giren bu çantalar, özellikle gençlerin gözdesi olmuştur. Bugün, neredeyse her yaş ve kesimden insana hitap etmektedir.

Genel Özellikleriyle Trend Çanta

Sonbahar kış trendi Oxford çantaların genel özellikleri arasında, kolay taşınabilir boyutta olması, ilk sırayı almaktadır. Çantanın genel özellikleri arasında, kapaklı bir çanta olması da yer almaktadır. Ayrıca, aksesuar özellikli olarak iki tane bağlama kemeri bulunması ile çantasının sapı da yer almaktadır. Özellikle öğrencilerin sıkça tercih etmesi de, ayrı bir özelliğidir.

Okul çantaları olarak da adlandırılan bu aksesuarlar, bir tarafta yandan askılı modelleri insanlara sunulurken diğer tarafta omuz askıları olan modelleri de kullanımdadır. Ayrıca mükemmel bir hava katan ve vintage özelliğini tamamlayan çantanın deri olması, kullanıcısı için de estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Tamamlayıcı özellikteki aksesuarlı yapısı ile istenen her boyutta seçenek sunması, çantanın değerini katlamaktadır.

Tamamlayıcı Unsurları

Vintage, Oxford çanta türlerinin en büyük özelliğidir. Hem günlük hem de sade kıyafetlere ayrı bir hava katmaktadır. Mesela, giymeyi tercih edilen bir kot pantolonun altına Oxford ayakkabı ve üzerine giyilen gömlek ile bir kombin oluşturulabilir. Kombini tamamlayan şey ise harika bir Oxford çanta olacaktır. Ayrıca, giyilen şık bir elbise ile stiletto tarzı ayakkabı, çarpıcı renkteki çanta ile pratik bir tarz oluşturacaktır.

Oxford çanta türleri, her renk ve desen ile fiyat çeşitliliği, oluşturduğu her kesimden insana hitap etme özelliği ve alternatifli yapısı, en ön sırada tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. Tercihte bayanların ilk ve en ön sırasında yer almaktadır. Hemen her mağazada bulunabilmesi ve kolaylıkla internet üstünden erişilebilmesi gibi özelliklere, şık yapısı ve uygun fiyatı da eklenmektedir. Dünya üzerinde yaşayan hemen her bayan, kolaylıkla ulaşıp, şıklığını arttırabilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu