Yaşam

Sökülen Kazak Nasıl Düzeltilir?

En sevdiğiniz kazaklarınız söküldü mü? Endişe etmeyin! Sökülen kazan nasıl düzeltilir öğrenmek için tıklayın! En sevdiğiniz trikolar çeşitli nedenlerle sökülebilir. Bir yere taktırmış olabilirsiniz, bazı nedenlerden dolayı deformasyon geçirmiş olabilir veya özürlü trikoları satın almış olabilirsiniz. Profesyonel kişilerin kullandıkları yöntemler sayesinde sökülen kazaklar gözle belli olmayacak şekilde yeniden düzenlenir ve kaldığı yerden kullanımına devam edilebilir.

Sökülen Kazak Nasıl DüzeltilirSökülen Kazak Nasıl Dikilir

Elinize aldığınız iğne ve iplik ile trikolarınızı dikmeye kalkıştınız ve ortaya çıkan sonuçlardan hiç memnun kalmadınız mı? O zaman bir de bu yönteme başvurun! Sökülen kazak nasıl dikilir diyorsanız şimdi okuyacağınız yöntem ile kazaklarınızın orijinal gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ütü masası üstüne bir parşömen kağıdı yerleştirin ve ardından kazağı ters çevirerek ütü masası üzerine koyun. Kazak üzerinde bulunan bölgeye yapışkan tela yerleştirilmelidir. Ütünün ayarı yün ütüleme ayarına getirilmelidir. Ardından üstüne beyaz örtü serilmelidir. Bir sprey şişesi içerisine koyulan su trikonun üzerine sıkılır.

Ütünün ısınmasının ardından ütünün yalnızca 10 saniye boyunca trikonun üzerinde bekletilmesi gerekir. Şimdi ise süveterin düzü çevrilmeli ve deliğin kaybolup kaybolmadığı kontrol edilmelidir. Bu uygulama trikolar üzerinde yer alan küçük delikler üzerinde etkilidir.

Yırtılan Kazak Nasıl Yapılır

Satın aldığınız veya kendi ördüğünüz kazaklarınız yırtılmış veya örme esnasında ilmeği kaçmış ise yırtılan kazak nasıl yapılır konusuna dair birden fazla yöntem olduğundan bahsetmek mümkün! Örgü esnasında kazağınızın ilmeği kaçmış ve düzleşmiş ise tüm sırayı baştan sökmek gerekebilir.

Eğer sırada düzleşme olmamış ise şişe ilmeklerin dikkatli bir şekilde geçirilmesi sağlanır. Satın aldığınız trikoların ilmekleri kaçmış ise iki şiş arasına alacağınız örnekleri birbirine bağlayarak kaçan ilmekleri yakalamanız ve trikonuzun daha fazla sökülmesine önlem alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu