Güzellik

Size uyan kâkül kesimini bulun!

Kâkül kesimi yüzü muntazam gösteren önemli bir ayrıntıdır. Yüzünüze uyan kâkül kesimini bulun ve yüzünüzü canlandırın. Kâkül kesimi ile yüz açılır ve daha güzel olur.

Size uyan kâkül kesimini bulun!
Size uyan kâkül kesimini bulun!

Gerçek bir Trend: Size uyan kâkül kesimini bulun

Açık kâküller: Kaşlarınızdan burun ortasına kadar uzanan ve yüzü daha aydınlık gösteren modellerdir. Saç çizgisinin 3 parmak kadar gerisinden başladığı zaman yüz aydınlık görünür. Saç daha çabuk bu kesimle şekle girer. Yüzünüze uyan kâkül kesimini bulun ve yüzünüze anlam gelsin.

Bebek Kâkülleri: Düzensiz kesimlidirler. Oval yüzlerde ya da yuvarlak yüzlerde ayrı bir hava katar. Yüzü daha ince gösterir. Saç çizgisinden mutlaka 3 parmak geriden kesimi yapılmalıdır. Yüz bu saç modelinde gözleri belirgin ettiği için kaşlarınızı çok iyi bir şekilde aldırmış olmanız gerekir.

Size uyan kâkül kesimini bulun!
Size uyan kâkül kesimini bulun!

Bohem Kâküller: Kademeli olarak kaş hizasından yanaklara doğru kesilmiş modellerdir. Göz hizasından başlarlar ve kulaklara dek incelerek devam ederler. Yüz şekli bu kâkül modeli ile yumuşak bir görünüme sokulabilir. Kalın görünmemesi için özellikle saç çizgisinden iki parmak geriden kesimi yapılmalıdır.

Klasik kâküller: Kaş hizasında olan hafif kat verilerek kesilmiş modellerdir. Bilerek bozuk kesilir ve tam kaş hizasındadır. Saç çizgisinin 4 parmak gerisinden başlanmalıdır. Uçları dikey tutarak kesilmeli ve uzunlu kısalı hava verilmelidir.

Moda kâküller: Kaşların biraz altında olan ve küt kesimlerdir. Bu modeller geniş alnı kapatırlar. Saç çizgisinin 4 parmak gerisinden başlanması gerekir. Kusursuz yüz şekilleri için idealdir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu