Güzellik

Sivilceye İyi Gelen Yoğurt Maskesi Tarifi

 

Sivilceye İyi Gelen Yoğurt Maskesi Tarifi

Sivilce, hemen hemen hepimizin hayatın belirli bir döneminde yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Tükettiğimiz gıdalar, kulllandığımız kozmetik ürünler, ergenlik döneminin hormonal değişikliği gibi çok çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelen sivilce, estetik olarak hoşa gitmediği için kişiyi rahatsız etmektedir.

Kimilerinin başının bir türlü kurtulmadığı sivilce sorununda, özellikle de problemin aşırı yoğun olduğıu zamanlar bir doktora başvurmak en iyi yol olacaktır. Ancak basit düzeyde bir sivilce problemi, evde rahatlıkla hazırlanan doğal bakım ürünleriyle kontrol altına alınabilir.

Sivilcenin yanında siyah nokta ve tıkanmış gözeneklere de iyi gelen yoğurt ve limon maskesi, en iyi sivilce maskesi olarak da bilinir.

Sivilce için maske tarifi

Limon ve Yoğurt Maskesi İçin Malzemeler:

İki tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı  kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı kuru nane

1 tatlı kaşığı domates suyu

Sivilce için maske tarifi hazırlanışı ve uygulanışı:

Tüm malzemeleri, cam bir kaba alarak tahta çubukla  Karışımı cildinize uygulayın. Sivilce maskesini 15 dakika yüzünüzde  bekletikten sonra ılık su ile temizleyin. Sivilce için maske, haftada iki kez uyguladığında sivilce oluşumunuz duracak ve sivilceleriniz azalacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu