Güzellik

Sirkenin mucizevi etkileri

Sirkenin mucizesi

Sirkenin faydaları saymakla bitmez. Diş lekelerini yok etmesi, güneş yanıklarına iyi gelmesi, saça parlaklık kazandırması en bilinen özellikleri.
Sadece bir salata sosu olarak göremeyeceğimiz sirke; cilde, saça, dişlere pek çok yarar sağlamakta.
Sirkenin en etkili sonuçları ise şöyle;
Saçları parlatıyor. Saçınızı şampuanladıktan sonra sirkeli su ile son durulamanızı yaptığınızda saç köklerini güçlendirir ve saçları parlatır. Bu kürü haftada birkaç kez mutlaka uygulayın. Gün geçtikçe ne kadar parlak ve sağlıklı saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz.
Cilt üzerindeki etkileri ise inanılmaz. Kimyasallarla dolu tonikleri kullanmaktansa evinizde doğal elma sirkesini sulandırarak pamuk ile yüzünüze uygulayın. Gece yatmadan önce sabahta yüzünüze nemlendirici sürmeden önce uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi gece boyu cildinizde kaldığında, yaşlanmaya, lekelere ve sivilce izlerine çok iyi gelecektir.
Diş lekelerine sirke ile çözüm
Yapacağınız uygulama çok basit. Elma sirkesiyle dişlerinizi fırçalayın ve bol suyla çalkalayın. Dişlerinizin parladığına  ve gün geçtikçe beyazladığına şahit olacaksınız.
Kilo vermede sirkenin etkileri
Kilo kontrolünde elma sirkenin etkileri bir hayli yüksek. Yalnız mide rahatsızlıkları ve  şikayetleri olanların kullanmasında sakınca olabilir. Elma sirkesindeki asetik asit maddesi sayesinde günlük olarak tüketildiğinde kilo vermede etkili olmaktadır. Karın bölgesi yağlarında, bel çevresi ölçüsünde azalmalar görülmektedir. Yaklaşık yarım litre suya iki yemek kaşığı elma sirkesi eklediğinizde bu suyu gün boyunca yudumlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu