Moda

Şahmeran Bileklikler

Şahmeran Bileklikler

Takı, modada tamamlayıcı unsurlar arasında yer almaktadır. Son derece önemli olan takılar, günümüzde çok farklı formlarda üretilmektedir.2015 moda takı trendleri arasında yer alan şahmeran bileklikler farklı bir görüntü arayanlara hitap etmektedir. Sıkça kullanılan bu bilekliklerin önemi gittikçe artmaktadır.

Şahmeran bileklikler konusunda en önemli nokta, bu bilekliklerin elin üst yüzeyini kaplamasıdır. Bu tip bileklikleri tercih eden kişiler dikkat çekmektedir. Gösterişli modellerin bulunduğu şahmeran bileklikler konusunda son derece şık ve zarif modeller de bulunmaktadır. Günümüzde daha çok zarif olan modeller tercih edilmektedir.

Şahmeran Bileklikler

Şahmeran bileklikler konusunda tercih edeceğiniz kıyafete uygun bileklik bulmanız mümkündür. Önemli bir davete katılırken daha ağır modelleri tercih edebileceğiniz gibi günlük kullanıma uygun, dikkat çekici modelleri de bulmanız mümkündür. Birçok önemli firma bu tür bileklikleri üreterek, kullanıcıların beğenisine sunmaktadır.

Şahmeran bileklikler geniş ya da dar formlarda üretilmektedir. Birçok modelde kalp, kelebek gibi figürler yer almaktadır. Bazı modeller ise daha düz ve sadedir. Şahmeran bileklik konusunda firuze gibi renkli taşların kullanıldığı modeller sıklıkla tercih edilmektedir. Tüm bu modellerde önemli olan konu, elinizin ve bileğinizin yapısına uygun olan modeli seçmektir.

Şahmeran Bileklikler

Şahmeran bileklikler genellikle orta parmağın boğumundan geçirilerek el üzerinden geçer ve bileklikte son bulur. Bu bilekliklere şahmeran ismi verilmesi ise Anadolu kültüründe önemli bir yeri olan ve yarı insan yarı yılan olan şahmerandan gelmektedir. Takı dünyasını sürekli etkileyen şahmeran kültürü günümüzde bilekliklerle kendisini göstermektedir.

Şahmeran bileklikler altın ve değerli taşlar kullanılarak üretilmektedir. Bunların yanı sıra daha uygun fiyatlara çeşitli metaller kullanılarak üretilen modeller de vardır. Birçok ünlü simanın tercihi olanşahmeran bileklikler sokak modasında da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Sizler de doğru modeli seçerek şık bir çözüm elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu