Güzellik

Saçları Uzatan Mucizevi Bitkisel Kür

Saçları Uzatan Mucizevi Bitkisel Kür

 

Kadınların büyük çoğunluğu saçlarının yavaş uzamasından yakınırlar. Oysaki bitkilerin o mucizevi gücünden yararlanarak, saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı büyümesini sağlayabilirsiniz.

Bir saç telinin yaşam süresi ortalama 2 ile 6 sene arasındayken, saç telinin aylık büyüme hızı ise 2,5 cm kadardır. Kadınların yoğun olarak östrejen salgıladığı dönem olan 15-40 yaş arası, saç uzamasının da en hızlı olduğu dönemdir. Peki, saçlar nasıl hızlı uzar? Saç uzamasının da dinlenme dönemleri vardır. Bu dönemlerde saç uzaması durur. Fakat bazı bitkisel kürlerle, saç kökleri uyarılarak saç uzaması sağlanabilir.

Saç uzatan bitkisel kür ile, daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın hızla uzamasını sağlayacak olan bu bitkisel kür, aynı zamanda saçlarınızı besleyerek hacim kazanmasını da sağlayacaktır. Saça canlılık ve parlaklık da kazandıran bitkisel kür, içerdiği vitaminler sayesinde saç dökülmesini ve saç kırılmasını da önleyecektir.

Saç Uzamasını etkileyen şartlar nelerdir?

Saçların büyüme hızı çevresel şartlara bağlı olacağı gibi, biyolojik şartlara da bağlıdır. Genel sağlık durumu, yaş, mevsimsel değişiklikler ve beslenme gibi etkenler, saç uzama hızını etkiler.

Kışın saçların uzaması yavaşlayacağı gibi, yaz mevsiminde saç uzama hızı artar. Bunun yanı sıra, çocuklarda saç uzama hızı, büyüklere nazaran daha fazladır.

Saç Uzatan Bitkisel Kür İçin gerekli Malzemeler

1 adet narın kabukları, 1 çay bardağı kurutulmuş civanperçemi, 1 çay bardağı kurutulmuş sinameki, 5 damla susam yağı, 1 adet yumurta sarısı.

Saç Uzatan Bitkisel Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Nar kabuklarını bir havanda iyice dövün ve kabukları bir litre su koyulmuş tencerenin içine koyun. Civanperçemi ve sinamekiyi de ekleyerek 30 dakika kadar kaynatın. 30 dakika dolduktan sonra, suyunu süzerek bir kasenin içine koyun. Süzmüş olduğunuz bitki suyunun içine, susam yağı ve yumurtayı ekleyin ve iyice karıştırın.

Parmaklarınızla saçlarınıza sürerek masaj yapın ve kürü saçlarınıza iyice yedirin. Kürü, yaklaşık 15 dakika kadar saçlarınızda bekletin ve ardından ılık su ile temizleyin.

Saç uzatan bitkisel kür tarifi, sık sık yapılabilir ve bu tarifle, saçlarınızın hızla uzaması sağlanabilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu