Dekorasyon

Romantik Yatak Odası Dekorasyonları

Huzurun ve uykunun en iyi şekilde kazanıldığı yatak odalarının dizaynında romantik yatak odası dekorasyonlarından yararlanmak çiftlerin arasında ki ilişkiyi de sıcak tutacaktır. Yatak başlığında aksesuarlara, perdelerden yatak örtülerine, halı ve kilimden mobilya renklerine kadar bir çok detay romantik yatak odası yaratılmasında dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Evin hani alanında dekor çalışmaları yapılırsa yapılsın her dekor çalışmasında renklerin birbiri ile kombinasyonu son derece önemlidir. Bunun kadar renk seçimi de yatak odası dekorunda üzerinde durulması gereken önemli bir noktadır.

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

  1. yüzyıldan kalma İtalyan tasarımlı antika yatak başlıkları kullanılarak romantik yatak odası takımlarının oluşturulması sağlanabilir. Kadınsı dokunuşların öne çıktığı açık kahve, pembe ve beyaz renklerin birbiri ile uyumundan yararlanılabilir. Böylece yatak odası en yumuşak tarzda döşenmiş olur.
  2. Yüzyılı anımsatan peri masalı tarzı yatak odası tasarımları öne çıkabilir. Yataktan pencere panellerine kadar gül resimlerinin ve renginin yer aldığı romantik yatak odası dekorasyon örneklerinden yararlanılabilir. Daha kaliteli uyku uyumak hem de romantizm anlayışı ile yatak odalarının turkuaz ve mavi renklerle donatılması sağlanabilir.

Yatak Odası Nasıl Döşenmeli

Küçük yatak odalarında geniş bir duvarın ayna ile kaplanması bu tür küçük yatak odalarında ortama ferah bir hava katılması açısından önemlidir. Kirli veya füme aynalar kullanılabilir. Yatak odası nasıl döşenmeli konusunda mobilyaların geçiş alanlarını kapatmamasına dikkat edilmelidir.

Odanın kullanışlı olması ve fonksiyonel olması yatak odalarının işlevselliğini artırmakta ve daha rahat bir şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır. Yatak odanızda açık renkler döşeme yaptığınızda odanızın daha ferah olmasına önemle katkıda bulunmuş olacaksınız. Koyu renklerden özellikle kahve tonlarından yararlanılmaması gerektiği uzmanlarca söyleniyor. Çünkü koyu renkler uyku kalitesini düşürüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu