Moda

Renklerin Dili

Renklerden yeşil

 

YEŞİL:

Yeşilin insan psikolojisine etkisi açıktır. Tabiatın rengi olan yeşil baharı temsil eder. İnsanlara huzur verir, yaratıcılığı artırır. Güven duygusunu artırırken insana rahatlama hissi verir. Üretkenliğin artırılmasını istediğiniz sanatla uğraşılan alanlarda yeşili kullanmak başarılı sonuçlar vermiştir. Mide ağrıları çekenler için de etkisi olan renk yeşildir. Bankaların çoğu logolarında yeşili tercih eder çünkü yeşil güvenin rengidir. Huzur verir. İyi bir uyku için uyku odaları da yeşile boyanabilir. Büyük restaurant ve otel mutfaklarında da yeşil kullanılırsa üretkenlik ve yaratıcılık artar. Sebze satışı yapılan alanlarda da bu renk tercih edilir. Hastaneler için de biçilmiş kaftandır yeşil. Yeşil mavi iler karıştırılırsa tansiyon düşürücü etkisi vardır. İyileştirici ve sakinleştirici özelliği ile yeşil insan sağlığı için yararlıdır. Evlerde Yeşil

Evimizde yeşilin açık tonlarını kullanmak temizlik hissi uyandırır. Gözleri dinlendirirken heyecan duygusunu azaltır. Duygusal bir ortam yaratır. Yeşil renk evlerde aksesuar olarak kullanılabilir. Koyu yeşil ise kıskançlığı temsil eder. Batıl inanışların rengidir koyu yeşil. Anasınıfları için açık yeşil renkler tercih edilebilir. Çocukların arasında dostluk ve yardımseverliği temsil eder. Daha samimi bir atmosfer oluşturulur. Yeşil bakterileri de uzaklaştırır. Antiseptik bir özelliğe sahip olan yeşil zayıflamayı engeller.

Yeşil tedavilerde de etkili olmaktadır. Nezle, uykusuzluk, sinirlilik hallerinde, astımda da olumlu sonuçlar vermiştir. Meditasyon için de yeşil kullanılmalıdır. İnsanlara sıcak ve samimi bir hissiyat veren yeşil umut duygusu aşılamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu