Güzellik

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar

Cilt bakımı aslında 20’li yaşlarda yapılmalıdır. Doğru uygulamalar yapıldığında cildiniz önemli derecede ileriye yatırım sağlar. Pürüzsüz bir cilt için temel uygulamalar ve yöntemleri konusunda detaylı araştırma yapmalısınız. Doğru cilt temizleyicileri kullanmanız çok önemlidir. Cilt tipiniz yağlı ise sizler yağ tutmayan likit temizleyici tercih edin. Karma ciltler ise T bölgesine dikkat etmelidir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar ve Uygulama Yöntemleri

Nemlendirici seçiminde dikkat edilmelidir. Kuru ciltler özellikle gliserin, hiyalironik asit tarzında etkili nemlendiricileri kullanmalıdırlar. Karma ciltler ise her zaman T bölgesi yağlandırmayacak ürünlerden yana olmaları gerekir. Pürüzsüz bir cilt için temel uygulamalar ve yöntemleri ile cildinizin bakımını daha iyi bir şekilde yaparsınız.

Kuru ciltler güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmaları gerekir. Yüksek koruyucu güneş kremleri ile ciltleri kurumaz. Yağlı ciltler ise su bazlı güneş kremlerini tercih etmelidir. Güneş ışınları yağlı ve kuru ciltleri olumsuz etkiler. Cilt nem dengesi ile kuru cilt daha güzel bir görünüme kısa sürede kavuşur.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar

Kuru ciltler haftada bir kere peeling yaparak cilt üzerinde yer alan ölü deriyi yok etmelidirler. Yağlı ve karma ciltler ise haftada iki kere yapabilirler. Kuru ciltler doğal maskelerden yararlanarak kendi ciltlerini nemlendirebilirler. Yağlı ciltler cilt gözeneklerine uygun asitli maskeleri tercih edebilirler. Cilt üzerinde bakım her zaman kuralına uygun yapılmalıdır. Ölü deriyi buhar maskeleri ile haftada bir temizleyebilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu