Yaşam

Psikolojinize İyi Gelecek 5 Sabah Ritüeli

Hafif Bir Spor

Sabah kalktığınız ilk ışıklarında yapacağınız yarım saatlik bir spor hormonlarınızın daha iyi çalışmasını sağlayacak ve sizi daha zinde tutacaktır. Böylelikle yapacağınız spor, egzersiz ve bunlara benzer aktiviteler sizin daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Bunu bir ritüel haline getirdiğiniz de ise her zaman daha iyi hissedebilmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Aynada Kendinizi İzlemek

Sabah iş yerine veya başka işleriniz için yetişmek için acele ve telaş ile hazırlanırken aynayla çok bakışırsınız. Yüzümüz benlik duygusunu en belirgin hale getiren önemli bir görüntüdür. Yatağınızdan kalktığınızda gülümseyin ve aynaya bakıp kendinize gülücükler saçın. Bu basit bir hareket olarak görülebilir fakat bu hareketinizle birlikte kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve daha iyi bir gün geçirmenize bile katkı sağlayacaktır.

Hayattaki Hedefleriniz Her Zaman Aklınızda Olsun

Sabah uyandığınızda kendinizi boşta mı hissediyorsunuz? Hayata karşı olan motivasyonunuz düşük seviyeler de mi? Bu soruları bir sorun olmaktan basit nedenler ile birlikte ortadan kaldırabiliriz. Bu sorunları aşmanın en güzel yolu her zaman hedeflerinizi hatırlamaktan geçmektedir. Telefonunuz da yapacağınız hatırlatmalar bile bunun bir parçası olabilir. Her sabah bu hedefleri okumanız bile sizleri iyi hissettirecektir.

Gün Planı Yapmak

Gün planı hedeflerinize ulaşmak ve daha düzenli bir şekilde hayatınızı yaşamanız için çok önemlidir. Yapacağınız bu plan sizlere güven aşılayacaktır. Bu sebeple kendinize zaman ayırmaya özen gösterin ve kahvenizi yudumlarken gün planlaması yapın.

Meditasyon Yapmak

Meditasyon yapmak gün geçtikçe daha da popüler bir hale geliyor. Eğer hiç denemeniz olmadıysa mutlaka denemeniz önerilmektedir. Günün ilk saatlerinde yapacağınız meditasyon sabah ritüeline dahil ederek sizlere ayrı bir iyi his kazandıracaktır. Sabah huysuzluğu ortadan kalkacak çok toleranslı ve sakin biri olacaksınız. Psikolojinize iyi gelecek bir sabah ritüeli yöntemidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu