Güzellik

Mükemmel Oje Sürmek İçin Yöntemleri Nelerdir?

Mükemmel oje sürmek için yöntemler her zaman gereklidir. Oje sürme işlemlerinde sürekli pratiklik sağlayan detaylar önemsenir.

Mükemmel oje sürmek için yöntemler günümüzde kadınlar için oldukça değerlidir. Çünkü gündelik hayat oldukça yorucudur. Modern yaşam gereklilikleri arasında ojeler sıklıkla tercih edilir. Yoğun tempoda oje sürmek süreci için bazen vakit yetersizlikleri yaşanır.

Kadınlara kusursuz oje sürme yöntemleri olarak şunlar sunulabilir.

1-Bakımı İhmal Etmeyin

Kadınlarda genel bakımlar her zaman için önemlidir. Estetik tırnaklar için; tırnak bakımları şarttır. Kusursuz ojeler için bakımlı tırnaklar her zaman gereklidir. Bakımsız tırnaklarda ojeler ile istenilen estetik görünüme kavuşulmaz.

Günümüzde evde tırnak bakımları kolayca ve uygun maliyetle yapılır. Bu yüzden de kadınlar sıklıkla tırnak bakımlarını sağlarlar.

2-Tırnak Koruyucu Ürünleri Kullanmaktan Vazgeçmeyin

Sadece oje kullanımları ile tırnaklar istenilen görünüm sağlanmıyor. Tırnak zeminin oje çeşitleri için hazırlanması gereklidir. Kusur oje kullanımlar için; önceden tırnaklara koruyucu ürünleri sürülür. Tırnak koruyucu çeşitleri tek kat olarak tırnaklara sürülür. Kuruması beklenir. Tırnak koruyucular ayrıca gündelik yaşamda da ojesiz olarak kullanılabilir.

3-Törpüsüz Asla

Tırnaklarda genel estetik görünüm; törpüleme yöntemi ile sağlanır. Bu yüzden oje kullanımı için törpüleme işlemi şarttır. Törpüleme işlemi ile ojenin sürüldüğü günler farklı olmalıdır. Eğer oje ile törpüleme aynı gün uygulanırsa; ojenin kalıcılık etkisi azalır. Pek çok kadın ise bu durumu yaşamak istemez. Bu yüzden de törpüleme işlemsiz oje kullanmak asladır. Fakat oje sürme işlemi törpüleme işleminden sonraki günlerde olması gerekir.

4-Oje Renk Tercihleri

Kusursuz oje kullanımlarında doğru teknik kadar doğru renk tercihi de önemlidir. Oje renk seçimlerinde iki durum göz önünde bulundurulur. Bunlar; ten rengi ve tırnak şekilleridir. Ten rengine yakın bir renk tercih edilmelidir. Çünkü ojelerin yapay durmaması gerekir. Tırnak şekillerine göre oje rengi tercih edilir. Çünkü tırnak şekillerine uygun olmayan oje renkleri; tırnakların estetik yapısını bozar.

Gündelik yaşamda ise estetik açıdan uygun olması için oje renk çeşitleri arasında daha soluk renkler tercih edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu