Güzellik

Limon ve asripin ikilisiyle sivilcelerinizden kurtulun

Limon ve asripin ikilisi

Sivilce kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Kıl köklerinin iltihaplanması sonucu oluşmaktadır. Doğal yöntemler sayesinde sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Çeşitli maskeler içerisinde en etkilisi aspirin ve limon suyu ile yapılan maskedir. Böylelikle sivilcelerden kurtulacak ve tamamen pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Limonun cilde iyi geldiği bilinmektedir. İçinde cilt lekelerini yok etmeye yarayan etken maddeler mevcuttur. Aspirin de ise içeriğinde bulunan salisilik asit ile cilt yapısını düzenleyebilirsiniz. Bu ikili ile yapılacak maske güzelliğinize güzellik katacaktır.
6 adet aspirin, 1 adet limonon suyu, bal, kuru cilde sahip olanlar için zeytinyağı ilave edilebilir ve karbonat gerekli malzemeler.
Havanda dövdüğümüz aspirinleri bir kase içine alın, üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Yoğun bir kıvam alana kadar karıştırın. Daha sonra bu karışıma 2 çay kaşığı bal ilave edin. Eğer kuru bir cilde sahipseniz 2 çay kaşığı kadar zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Karışımı yüzünüzün tamamına ya da sivilceli bölgeye uygulayın. Cildinizde maskeyi yarım saat kadar bekletin ve karbonatlı nemli bez ile temizleyin. Maskeyi ihtiyacınıza yönelik haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu