Güzellik

LAZER MEKANİZMASI NASIL ÇALIŞIR.

Yag lazerler

LAZER MEKANİZMASI NASIL ÇALIŞIR.

Lazer ışığı  yaydığı dalga boyuna bağlı olarak hedef yapıya göre selektif bir etkiye sahiptir.  İşte bu optik enerji leke, damar, kıl kökü gibi,  hedef yapıdaki ve  renk içeren maddeler tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür ve  çevre dokularda minimum seviyede ya da hiç hasar yaratmadan hedef yapıyı tahrip etmez. Esmer tenli iseniz ve ince tüy şikayetiniz  varsa lazer epilasyon koyu ten rengine uygun Diode veND:Yag lazerler cihazlar kullanılmalıdır. Yine merkezimizde açık ya da buğday tene sahip olan kişilerde Alexandrite ve IPL sistemleri kullanılmaktadır.

 

                                

. Lazer epilasyon Seansları Çok Vakit Alırmı?

Ağda vb epilasyon amaçlı başka uygulamalara kıyasla deri iltihaplanmaları ve bulaşıcı hastalık kapma olasılığı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon 6-10 haftalık  seanslar halinde uygulanır.  Kalın tüylerde olduğu koltuk altı , kasık, bacak gibi vücudun farklı bölgelerinde çıkan  tüyleri %80-90 oranında kalıcı olarak  yok etmektedir. 2 dk ile bir saat arasında süren Lazer epilasyon seansları vakit almaz.Bir seanstan diğerine kadar tüyler çıkmadığı gibi, tekrar çıkmaya başladığında diğer seansa geçilir. Tedavi süresince çok büyük rahatlık ve temizlik sağlama Lazer epilasyon batık tüy sorununu kökten yok edilmesine yardımcı olur.

                              

BATIK VE SİVİLCE SORUNLARI YAŞAYANLARA LAZER EPİLASYON

Özellikle bacak, kasık bölgesinde batıktan kaynaklanan sivilce sorunu yaşayan kişiler Lazer epilasyontüyleri incelterek ve yok ederek batık sorunlarını da ortadan kalkmaktadır. Yine  hormon problemleri yaşayan kadınlarda göğüs arası  göbek ve çene  bölgesindeki kıllanmaların tedavisinde lazer epilasyon etkili olduğunu söylemden geçmek istemedik.

                                                                  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu