Güzellik

LAZER İLE DÖVME SİLME İŞLEMİ

DÖVME SİLME İŞLEMİ

Q switch Nd:Yag lazerleri ile yapılmakta olan lazerle dövme silmeişlemi deri yüzeyine  her hangi bir zarar vermeden kısa süre içerisinde yapılan bir işlemdir. . Lazerle dövme silinme işleminde uygulanan seans sayısında kullanılan boyadan tutunda uygulanan teknik ve boya miktarı ve kullanılan lazer türüne göre seans sayısı  farklılık gösterebilir.

DÖVME SİLME
DÖVME SİLME

 

LAZER İLE DÖVME SİLME KAÇ SEANS SÜRER

2- ile 12 seans arasında değişim gösteren lazerle dövme silme . çok renkli dövmelerde ise; seans sayısı uzayabilir.Bu silinecek olan dövmenin büyüklüğü renkli yada renksiz olması ilede alakalıdır.

                             

LEZERLE DÖVME SİLME PROSEDERÜ

6 ile 8 hafta süren dövme silme işlemindeki seans aralıkları tedavi sona erdikten sonra, . 3-4 gün kadar uygulama yapılan bölgede kabuklanma, kızarıklık oluşabilir. Lazer ile dövme işlemi sonrasında güneş koruyucu kremleri kullanılması tavsiye edilmektedir.

                                           

LAZER İLE DÖVMENİN KISMİ OLARAK ÇIKARTILMASI

Lazer ile dövmenin kısmi olarak çıkartılma işlemi mümkündür. Dövmenin içinde istenilen yazı ya da simgenin silinebilmesi, için uygulanan lazer teknikleri bulunmaktadır.

          

LEZERLE DÖVME SİLME İŞLEMİNİN RİSKLERİ VARMIDIR?

Lazerle ile dövme silme tedavisinde  kalıcı bir lekelenme veya iz gibi sorunlar ile karşılaşma olasılığınız nerede ise, yok denecek kadar azdır Hastanın geçmiş öyküsünde hipertrofik skar keloid, gibi çekince meler varsa sorun yaşama olasılığınız yüksektir. Bu bağlamda  lazer ile dövme silme işlemi  öncesi ve sonrası uyulması gereken kurallara uyulmasını tavsiye ederiz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu