Güzellik

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer Epilasyon

-Tüylerin sarartılmamış olması

Ağda ve cımbız kıl köklerine zarar verebilen gibi yöntemlerin  birkaç haftadır uygulanmamış olması

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak olan kişinin uzun süredir A vitamini  ya da portakal, turunç, havuç  gibi zengin Karaten içeren besinleri tüketiyor olmaması Bu saydıklarımız beklenen etkinin azalmasına sebep  olabilir

-Peeling vb. cilt soyucu uygulamaların en az iki hafta önceden uygulanmamış olması

lazeer epilasyon
Lazer epilasyon

 

Lazer Epilasyon Etkileri

-Lazer epilasyon  yaptıracak kişinin  cilt yapısı, kıl rengine ve  kullanılan cihazın tipine göre uygulama yapılan alanda 15 dakika ile iki saat arasında sürebilen geçici bir kızarıklıklar oluşabilir.

-Cildi hassas olan kişilerde, kıl rengi yapısına göre bu kızarıklıklar daha az ve uzun sürebilir. Örneğin cilt rengi koyu ve kalın olan kişilerde bu kızarıklıkların kaybolması biraz daha uzun sürebilir

– Yine cildi çok hassas ve duyarlı olan kişilerde lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgelerde kabuklanma ve sivilce oluşabilir.

-Yüksek doz da ve soğutma sistemi yeterli olmayan cihazlarla lazer uygulaması yapılan kişilerde güneş yanığı benzeri durumlar oluşabilir. Böyle durumlarda poamat tarzı ilaçlar ile tedavi uygulanarak problemli bölgede kısa sürede düzelme sağlanabilir.

Lazer epilasyon

Lazer Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer uygulaması yapılan kişilerin solaryuma girilmesi yada güneşe maruz kalması durumunda bazı lekelenmeler görülebilinir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan  bölgelere  koruma faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmeli peeling ve keselenme gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon
Lazer epilasyon
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu