Güzellik

Kuru Ciltler için Bepanthene Plus 

Kuru ciltler zor bir cilt tipidir, yeterli nemi sağlayamadığı için ciltte pul pul dökülmeler ve kuruyup çizgilenme çok görülür. Bu yüzden cildin ihtiyacı olan nemi ona dışarıdan vermek gerek.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya piyasada yıllardır bilinen Bepanthene Plus kremin bir tanesinin içine 7-8 damla kayısı yağı ve E vitamini özlerini içeren bir adet Evingen ampülü karıştırarak yeni bir bakım kremi hazırladı. Böylece kuru ciltlere yeterli nem sağlanmış oluyor. Bu yeni kreminizi en az üç boyunca düzenli kullanın.

Ayrıca gece yatarken sürülmesi öğütleniyor. Çünkü yağlı bir içeriği olduğundan gündüz güneş altında ciltte lekelenme yapabilir. Gece bakımı malzemeleri içinde olsun.

Bepanthene Neden Yararlı?

Birçok kremin aksine bepanthene kremi, cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağladığı için çok başarılı bir cilt kremi olarak kullanılıyor. Vitaminler de eklendiğinde pahalı kremlerden çok daha etkili olan bu ürün, cildin nemlenmesini sağlar yenilenme sürecini de hızlandırıyor.

Cilt bakımında kullanıldığında tüm vücutta işe yarayan bu krem, dışarı çıkarken sürülmemelidir. Mutlaka yüksek koruyucu krem sürerek çıkmanız gereken güneş ışığından sadece yazları değil kışları da korunmalısınız. Çünkü bu ürün yüzünüzde beyaz leke ve tüylenme yapabilir.

Sivilce Tedavisinde Bepanthene

Sivilceli ciltlerin tedavisinde de cildi kurutan ve soyan ürünler kullanırken yenilenme sürecini hızlandırmak için de bepanthene krem kullanılır. Cildin yaralanması, soyulması ve kuruması söz konusu olduğunda bu ürün tercih edilirse, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt etmek kolaylaşmış oluyor.

Cildin sağlıklı olması ve beslenebilmesi için önemli olan Bepanthene krem ile sağlıklı bir cildi garanti ederken bebek ve çocuklar için de cilt bakımı sağlayabilirsiniz. Kuruyan dudaklar ve topuklara bu ürünü sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu