Ekonomi

Kiralık Kasa Hizmeti Veren Bankalar ve Ücretleri

Kiralık Kasa Hizmeti Veren Bankalar ve Ücretleri! Kiralık banka kasaları ile değerli eşyalarınızı güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz. Banka kasası kiralama ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Kiralık Kasa Hizmeti Veren Bankalar ve Ücretleri! Türkiye’nin önde gelen bankaları kasa kiralama hizmeti vermektedir. Bankalar sundukları özel kasa hizmetlerini 7 gün 24 saat ulaşılabilir durumda tutuyor. Kiralık kasa ücretleri, tüm bankalarda farklılık gösterir. Ücretler küçük, orta ve büyük boy olmak üzere fiyatlandırılır. Kiralık kasa fiyatları yıllık olarak belirlenir. Ayrıca kiralama süresine göre farklı ücretlendirmelerde yapılabilir.

7/24 Kiralık Kasa Hizmeti Veren Bankalar

Birkaç banka 7/24 kiralık kasa hizmeti vermektedir. Diğerleri hafta içi mesai saatleri içinde kullanılabilir. 7/24 olanlarda ek ücretlendirme yapılmaktadır. 7/24 kiralık kasa hizmeti sunan bankalar;

  • Yapı Kredi,
  • İş Bankası,
  • Turkish Bank

Kiralık Kasa Sahibi Dışında Başkası Tarafından Açılabilir mi?

Kasanızı açan iki anahtar bulunacaktır. Anahtarların biri sizde diğeri ise bankada bulunur. Kasa ortak olmadan kiralandıysa kasayı kiralayan kişi dışında noterden onaylı vekil açabilir. Başka bir kişinin kasayı açabilmesi için banka onayı verilmelidir. Kasayı kiralayan kişi kasayı açması için birden fazla kişiye vekalet verememektedir.

Ortak Kasa Kiralayabilir Miyim?

En fazla üç kişi ortak kasa kiralayabilir. Bu kişiler ortak banka hesabı açılır. Sözleşmeye dahil olan kişilere kasa anahtarı verilir.

Kiralık Kasanın Ücreti Ödenmezse Ne Olur?

Kiralık kasa ücretleri peşin olarak ödenir. Kira sözleşmesi dolduktan sonra, sözleşme uzatılmasa kasa boşaltılmalıdır. Aksi durumda kiralama süresi otomatik olarak yenilenir. Kira ücreti önceden ödenen depozitodan kesilir. Bu dönem sonra erdikten sonra tekrar ödeme yapılmaması durumunda noter huzurunda kiralık kasa açılır.

Kiralık Kasaların Sigortaları Var Mı?

Kasada bulunan eşyalar siz ve ortaklarınız dışında kimse tarafından bilinemez. Bu nedenle yangın ve sel gibi olağanüstü durumlar için sigorta işlemi yapılmaz.

Kiralık Kasalar Güvenilir Mi?

Kiralık kasalar hakkında bir çok kişi araştırma yapmaya başladı. Kasalar kilitli halde bodrum katta bulunan kasa dairesinin yanındaki bölümde yer alır. Metal kutular iki anahtar kullanılarak açılabilir. İki anahtar kullanılmadan kasalar açılmamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu