Moda

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

 

Kilolu kadınlar için giyinmek ekstra özen isteyen bir durumdur. Çünkü yanlış giyim tarzı kişinin olduğundan daha da kilolu görünmesine yol açmaktadır. Bundan dolayı seçilen kıyafetlere dikkat edilmelidir. Öncelikle kadınların kiloları ile barışık olmaları önemlidir. Bu sayede vücut yapısına uygun her türlü kıyafet rahatlıkla kombinlenebilmektedir.

Şık ve hoş bir görünüm elde etmek için renklerin uyumuna, kıyafetler için desen tercihine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra hangi bölgede kilo daha fazla ise o bölgeyi arka planda bırakacak kıyafetler seçilmelidir. Bu sayede görüntü olarak daha estetik bir görünüm elde edilmektedir.

Kilolu Kadınlar İçin Kombin Önerileri

Kilo kadınların öncelikle renk ve desen tercihine dikkat etmeleri gerekir. Buna göre tercih edilecek renklere bakıldığında kahverengi, lacivert ve siyah gibi koyu renkleri seçmek daha avantajlı olmaktadır. Çünkü koyu renkler fazla kiloların gizlenmesinde yardımcıdır. Bunun yanı sıra vücudun tamamında birbirine yakın renkte kıyafetler kullanılmalıdır. Aksi takdirde vücut bölünmekte ve kilo fazlalığı ortaya çıkmaktadır. Tek renk kıyafetler ile ince bir çizgi elde edilerek daha zarif bir görünüm elde edilebilmektedir.

Kıyafetlerin deseni ise kilolu kadınlar için kombin yaparken dikkat edilecek diğer bir husustur. Buna göre enine çizgiler kişiyi olduğundan daha kilolu göstereceğinden dolayı bunun yerine dikey çizgiler tercih edilmelidir. Bu sayede daha ince ve zayıf görünmek mümkündür.

Eğer vücudun üst kısmı alt kısmından daha kilolu ise bu durumda deseni olmayan ve düz renklerdeki bluzlar tercih edilmelidir. Üst yerine alt giyimde desen kullanılarak iki bölge arasındaki denge sağlanmış olmaktadır. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ince kıyafetler daha ön plana çıktığından dolayı kilolar da belli olmaktadır. Bu nedenle kilolu kadınlar için kombin yapmak daha önemli hale gelmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu