Yaşam

Kilo Vermek İçin Yediklerinize Dikkat Edin

Son zamanlarda tüm dünyada ve ülkemizde çok fazla kilo problemi yaşayan insanlar bulunmaktadır. Bu gibi problemlerden kurtulmak için yapmanız gereken en doğru hareket kilo vermek için yediklerinize dikkat edilmelidir. Özellikle ev hanımları kilo sorununu fazla yaşamakta ve devamlı olarak diyet yapmaktadırlar. Ancak her zaman istenilen sonucu elde edemezler.

Hanımlar Gün Menülerini Değiştirmeli

Genel olarak ev hanımları daha fazla sosyalleşmek ve ev ortamından biraz da olsa uzaklaşmak için düzenli aralıklar ile arkadaşlarıyla bir araya geldikleri toplantılar yapılır ve buna da gün adını verirler. Gün toplantıları sırasında bayanlar bir çok çeşitte tatlılar, kekler, börekler ya da poğaçalar yaparlar. Bayanlar hem sohbet ederler hem de farkında olmadan çok fazla yiyecek tüketirler.

Tabii bu durum sonrasında istenmeyen derece de kilo almak kaçınılmaz olacaktır. Uzmanlara göre çok fazla kilo almak istemeyen hanımlar gün menülerini değiştirmeli ve genel olarak salataya ağırlık vermeleri gerektiğini belirtmektedirler. Kilo verdiren salata seçimi yaparken lahana, karnabahar ya da brokoli gibi kış sebzelerini haşlayarak kalorisi düşük menüleri tercih edilmelidir.

Kilo Alma Nedenleri Nelerdir?

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre uzun kış günleri, kapalı ortamlar, soğuk hava ve gün toplantıları özellikle bayanların çok daha fazla kilo almalarına neden olmaktadır. Çünkü insanlar kış günlerinde spor yapmak yerine hemen eve gitmek ve televizyon izlemeyi tercih etmektedirler. Kapalı spor salonlarına gitmek yerine evde küçük egzersizler yaparak kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz. Kilo alma nedenleri arasında gün boyu su tüketimi az olması yer almaktadır. Su tüketimi kilo vermek için çok önemli bir unsurdur. Uzmanlar gün boyu 2 ya da 2.5 litre su tüketilmesi gerektiğini belirtmektedirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu