Gebelik

Kanser Hastaları İçin Tüp Bebek Tedavisi

Bu yazı dizimde kanser ilaçlarının kısırlığa yol açıp açamadığını ve kanserin üreme sağlığındaki olumsuz, etkileri konuşacağız Bilindiği üzere kanser çağımızın en büyük sağlık sorunlarından birisidir Dünya’da her yıl bu melun hastalık yüzünden genç yaşlı, çocuk demeden sayısız insan hayatını kaybetmektedir. Zamanımızda yaşlı genç erişkinlerde yaş ayrımı olmadan karşımıza çıkan kanser hastalıklarının başında en çok görülen kanser çeşitleri arasında tiroit bezi, akciğer, kalın barsak, meme, rahim, kanseri, lösemi kanseri çok sıkça rastlanır. Ama tüm bu sizin çocuk sahibi olamayacağı anlamına gelmez. Sizde böyle bir dertten muzdaripseniz dünya’nın sonu olmadığını bilin. Tüp bebek tedavisi yöntemi ile çocuk sahip olabileceğinizi de unutmayın.

Tüp Bebek Tedavisi

Kemoterapi ve/veya radyoterapi tedaviler görüyorsanız sizin kısırlıktan korunmanız için, yumurta hücresi dondurma Embriyo dondurma, Yumurtalık dokusu dondurma, gibi tedaviler sayesinde çocuk sahibi olmak sizin hala bir şansınız olduğunu unutmayın. Embriyo dondurma yönteminde siz ya da Eşinizden alınan spermler ve kadından toplanan yumurtalar ile döllenme yolu ile dondurulur ve bu şekilde özel kitlerde saklanır . Yine çiftler için son derece ümit verici bir yöntem olan tüp bebek tedavisi evli olan çiftler üzerinde uygulanabilir Bu tür tedavilerin sonucunda olumlu sonuçlar alınabildiğinden çiftlerin çocuk sahibi olabilir.

Yumurtalık Dokusu Dondurma

Kanser hastalarında uygulanan bir seçenek olan Embriyo ve yumurta hücresi dondurma işlemi için özellikle yoğun iş temposundan dolayı tedaviye vakit bulamayan hastalar için uygundur.. Her hangi bir operasyon gerektirmeyen bu tedavi yönteminde yumurtalık dokusu dondurulup, tekrar çözülerek hastaya nakledilir.. Sonuçları çoğu olumlu olduğundan çiftlerin çocuk sahibi olma şansları da yüksektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu