Ayakkabı

Kadın Ayakkabı ve Çanta Model Uyumu

 

Kadın Ayakkabı ve Çanta Model Uyumu

Hanımların neredeyse dolaplarında 100 çift ayakkabıları mevcuttur. Bunun nedeni her ayakkabı modelinin başka bir elbise ile olan uyumudur. Kadınların son derece dikkat ettiği bu konularda sıkça yapılan birçok yanlış vardır. Bunların başında elbise ile ayakkabıyı kombin etmek gelir. Ayakkabılar daha çok çanta modelleriyle kombin edilerek daha iyi ve daha şık bir hava kazanılabilir. Bu nedenle bir takım noktalar dikkat etmek gerekir.

Ayakkabı Ve Çanta Uyumuna Dikkat Edin

Hanımların en çok düştüğü hata ayakkabı kombin etmektir. Ayakkabılarınızı elbise modelleriyle değil aksine çantalarınız ile kombin etmek size avantaj sağlar. Hem çantanın varlığı ortaya çıkarken hem de ayakkabılarınız elbisenize ayrı bir hava katar. Bu nedenle çanta ve ayakkabılarınız seçiminde dikkatli olun.

Hangi Ayakkabılar Hangi Çantalarla Olur

Genelde hanımlar gecelere giderken elde tutulan çantaları tercih ederler. Bu bir nevi doğru bir harekettir. Ama yapılan yanlış ayakkabılarınız düz ve topuksuz iken bu çantaları seçmiş olmanızdır. Eğer ayakkabılarınız topuklu değilse o zaman küçük yerine saplı ve orta büyüklükte bir çanta tercih etmeniz gerekir.

Çantalar Ve Ayakkabılar Renk Buluşması

Aynı renkte ve ya benzer renk tonlarına göre seçilen çanta ve ayakkabılar hem birbirlerine destek olur hem de kıyafetin rengini ortaya çıkarır. Diğerlerinden ayrı bir renge sahip kıyafet anında ortaya çıkar ve şıklık sizinle buluşmuş olur. Aksesuar modeli seçerken mutlaka birbirleri arasında ki uyuma dikkat edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu