Eğitim & Kurs

Jüri Karşısında Heyecanınızı Yenmenizi Sağlayacak Öneriler

Yetenek sınavlarına girmek isteyenler jüri karşısında heyecanınızı yenmenizi sağlayacak öneriler üzerinden hareket edebilir.

Jüri Karşısında Ne Yapmalıyım?

Oyuncu olmak isteyen kişiler için, jüri karşısında heyecanınızı yenmenizi sağlayacak öneriler sunuluyor. Bu önerileri dikkate alarak, yetenek sınavınızın başarı ile sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak yapmanız gereken, öğrendiğiniz teknikleri kullanıyor olduğunuzu karşı tarafa hissettirmektir.
  • Eğer eğitim almadan, direkt olarak var olan yeteneğinizi göstermeniz gerekiyorsa; rahat olduğunuzu ve doğal bir şekilde oynuyor olduğunuzu kanıtlamalısınız.
  • Aceleci davranmamaya dikkat edin. Tamamen provalarınızda olduğu gibi bir kesit sergilemeye çalışın.
  • Salona girdiğinizde jürileri gülümseyin ve güven verin. Kendinize güvendiğinizi de hissettirin.
  • Aceleci bir tavrınızın olmaması, rahat olduğunuzu da kanıtlayacaktır.

 Jüri karşısında ne yapmalıyım sorusunun cevabı, yukarıda verilmiştir. Heyecanlı olduğunuzu göstermemek adına salona girdiğiniz gibi konuşmak yerine, öncesinde derin bir nefes alabilirsiniz. Gözlerinizi bir noktaya kilitlemek yerine etrafta gezdirebilirsiniz. Bu öneriler, büyük ölçüde sizin rahatlamanızı sağlayacaktır. Dilerseniz nefes egzersizleri yaparak, sesinizin de açılmasını sağlayabilirsiniz. Salona davet edilmeden önce, heyecanınızı yenmek adına egzersizlere devam edebilirsiniz.

Jüri Karşısına Çıkmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Jüri karşısında heyecanınızı yenmeniz için öncesinde de mutlaka hareketlerinizi kontrol etmeniz gerekir. Çok sayıda içecek ya da gıda tüketmemeniz önerilenler arasındadır. Direkt olarak sakinleşmenizi sağlayacak bitki çayı gibi içecekleri 2 saat öncesinde tüketmeniz önerilmektedir.

Verilen bilgiler neticesinde hem jüriye çıkmadan önce hem de jüri karşısında nasıl davranmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Sunulmuş olan kriterlere uygun şekilde davranmanız durumunda, son derece başarılı bir jüri geçirecek olduğunuza emin olabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi direkt olarak karşıya yansıtmanız jüri karşısında heyecanı yenmenin yolları arasında mutlaka yer alacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu