Güzellik

Islak görünümlü makyaj modası geçmiyor!

Son dönemin en çok konuşulan makyaj trendleri arasında yer alan ıslak görünümlü makyaj birkaç püf noktasına dikkat edildiğinde hoş bir görünüm sağlar.

Cilde aydınlık veren bir görünümü amaçlayan ıslak görünümlü makyaj modası hiç geçmiyor. Görüntüsü güzel olsa da bu görünümü elde etmek o kadar da kolay değildir. Makyaj yaparken ilk ve en önemli aşama cildi makyaja hazırlamaktır. Bu durum tüm makyaj türleri için geçerlidir. Cildi ıslak görünümlü makyaja hazırlamak için cilt temizlenerek ilgili cilt türüne göre nemlendirici kullanılır.

Makyajın ikinci aşamasında ise ten makyajı yapılır. Yani tüm yüze ışıltılı bir makyaj bazı uygulanır. Daha sonra ise cilt tipine ve rengine uygun olacak şekilde seçilmiş fondöten sürülür. Fondötenin cilde aydınlık bir görünüm sağlayan ve ışıltı katan özelliklere sahip olması makyajda avantaj sağlar.

Islak Görünümlü Makyaj Modası

Modası geçmeyen ıslak görünümlü makyaj için temizleme ve fondöten uygulamasından sonra aydınlatma aşamasına geçilir. Bu görünümü elde edebilmek için açık tonlarda ışıltılı bir göz farından yardım alınabilir. Açık tonda seçilen göz farı bir fırça yardımıyla önce kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve daha sonra u iki kısmın birleştiği noktaya sürülür. Fırça ile sürüldükten sonra parmak uçlarıyla hafifçe dağıtılır. Ardından ise far burnun uç kısmı ile üzerine ve dudakların üzerine, bir miktar da çene kısmına uygulanır. Son olarak da göz pınarlarına sürülebilir.

Islak görünümlü makyaj için son aşamada ise göz ve dudak makyajı yapılır. Bu makyajda amaç cildin ışıltısını ön plana çıkarmak olduğundan dolayı göz ve dudak makyajının sade olması gerekir. Bunun için göze maskara ve dudağa da parlatıcı uygulayarak makyaj tamamlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu