Güzellik

İşe Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı

Bir resmin boyası gibidir makyaj yapmak. Bir kadının en büyük silahıdır. Yerinde ve gerektiğinde bu silahı kullanarak, bir kadın birkaç adım öne geçer. Bu silah bazen o kadar etkili olur ki, her şeyin değişmesine sebep olabilir. Kadını çok güzel gösteren bir obje değildir belki ama son derece bakımlı olduğunu işaret eden bir silahtır. Bu silahı yerine göre kullanan kadın ise, akıllı kadındır.

İşe Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı
İşe Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özel bir yere giderken yapılacak bakım ile işe giderken yapılacak olan bakımın farklı olması gerekir. İkisinin de yeri ve zamanı vardır. Birbirlerine karıştırmakta, farklı yerlere aynı değeri vermekte yanlıştır. Ne dedik, yerinde ve gerektiği yerde bu silahı kullanan kadın, akıllı kadındır dedik. Kadın aklını kullanarak, gideceği yeri hesaplayarak makyajını ona göre yapmalıdır.

Özel bir güne hazırlanırken, yapılacak olan makyaj gösterişli olabilir, tüm bakışların üzerinde toplanması hedeflenir. Bu son derece normaldir, çünkü gidilen yer özel bir yerdir. Ancak işe giderken yapılacak olan bakımın tonlarına dikkat edilmelidir. Göze fazla batmayacak türden yapılacak bir bakım, sadeliği ve zarafetin doruklarına çıkmanıza neden olacaktır.

İşe Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı
İşe Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı

İş yerine giderken yapılacak olan bakımın abartılması, yüzün resmen boyaya batırılıp çıkartılması ise, bir kadına yakışmayacak bir durumdur. Böyle bir anda, kadının düşünceli olması gerekir ve usulüne uygun adımlar atması gerekir. Bu adımlar ile birlikte hedefine ilerleyen kadın, akıllı kadındır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu