Yaşam

Instagram’da Mavi Tik Başvurusu Nereye Yapılıyor? 

Instagram’da Mavi Tik Başvurusu Nereye Yapılıyor? Instagram’da mavi tik başvurusu için birtakım koşulları yerine getirmek gerekiyor. Sosyal medyada statü anlamına gelen mavi tik birçok firma için son derece önemli…

Instagram’da mavi tik almak isteyenleri birtakım süreçler bekliyor. Dileyen kullanıcılar kısa yöntemleri de hızlı bir yükseliş için değerlendirebiliyor. Siz de yatırım olarak düşündüğünüz sosyal medya hesabınızı çok daha yaygın bir hale getirebilirsiniz.

Mavi Tik ve Pazarlamada Önemi

İnstagram’da satış yapmak isteyenler mavi tik ve meşruiyet konusunu bir arada değerlendirebilir.  Bireysel veya kurumsal satışlarınızda öne çıkan reklam görsellerinde mavi tik almak büyük önem taşıyor.  Sistem kendi işleyişi gereği mavi tik statüsündeki hesaplara birçok ayrıcalık sunarak kazancı artırma yolu sağlıyor. 700 milyon civarı bir kullanıcı kitlesi olduğu düşünülürse geniş bir hedef için mavi tikin önemi daha da anlaşılacaktır.

İnsttagramda Mavi Tik Satılıyor mu?

İnstagram’ın mavi tik satışı bulunmuyor, ancak bu tik işaretini elde etmek için neler yapılması gerektiği konusunda yönlendiriyor. Eskiden başvuruya da gerek kalmadığı için otomatik onayla mavi tike ulaşılabiliyordu. Ancak yeni kurallarla ayrıca başvuru da gerekiyor.

Instagram’da Mavi Tik Uygulama Adımları Neler?

İnstagram mavi tik nasıl alınır diyen birçok kullanıcı, satışa bağlı mavi tik alacaksa İgresellers sistemini kullanabilir. Bu platformda kaydı olan kullanıcılar mavi tikleri elde edecekleri kısa yolu elde etmiş oluyor. Gerçek bir hesabınız varsa başvuru için bu alandan takip yapabilirsiniz.

 • Mavi tik hak koruma ve telif altına almak için onay işlemi gerekiyor.
 • Ayarlar bölümü ve doğrulama iste kısımları takip ediliyor.
 • İsim soy isim bilgilerinizi eksiksiz, belgeli olarak girmeniz gerekmektedir. Fotoğraflı kimlik belgenizi kullanabilirsiniz.

İnstagram Aktif Hesabı Yoksa

İnstagram hesabınızın aktif şekilde kullanılıyor olması mavi tik kalıcılığı ve korunan hesap için önemlidir. Aktif hesaptan kasıt, etkileşimi çok olan bir akış içinde olması demektir. İnsanlarla etkileşime girerek ağınızın genişlemeye müsait olduğunu sisteme göstermelisiniz.

Mavi Tike Başvuruda Doğrulama Sekmesinin Olmaması

Yapılan başvurularda doğrulama sekmesi görünmüyorsa instagram mavi tik alma işlemlerinde şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Hesabınıza giriş yaparak ayarlar bölümüne gelin.
 • Destek-sorun bildir ve görüş bildir kısımlarına dokunarak devam edin.
 • Görüş bildir dedikten sonra özelliği seç bölümündeki profile tıklayın.
 • Sağ üst bölümde sizi yönlendiren sorular görebilirsiniz.
 • Hesap doğrulanması için neden belirten soruları yanıtlamanız gerekecektir.

İnstagram’da Mavi Tik Almak için Şartlar

İnstagram’da mavi tik almak için sistem tarafından istenen şartları yerine getirmeniz gerekiyor:

 • Bir marka, kayıtlı işletme ya da gerçek kişi olarak hesabı kullandığınızın kanıtı
 • Tek bir hesap için doğrulanabilir benzersiz bir kullanım olması, aynı veya farklı bilgilerle başka hesaplar oluşturulmaması
 • Halka açık bir ınstagram hesabı kullanıyor olmak
 • Profil bilgileri gibi sistemin istediği detaylı bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmuş olmak gerekmektedir.

İnstagram bireyselliği ön plana çıkaran bir sosyal medya platformu olarak milyonlarca kullanıcıya yeni çözümler de sunmaktadır. Bağlantılarınızı diğer sosyal medya platformlarıyla bağdaştırarak, tanımlatarak daha geniş kapsamda işlem yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu