Eğitim & Kurs

İngilizce Öğrenmek için 7 Etkili Tavsiye!

İngilizce Öğrenmek için 7 Etkili Tavsiye! Dünya dilinin İngilizce olduğunu herkes bilmektedir. Dolayısı ile insanların birbiri ile anlaşması için bu dili konuşması ve anlaması gerekmektedir. Peki, sıfırdan başlayarak İngilizceyi nasıl öğreneceksiniz?

İngilizce öğrenmek için 7 etkili yöntemden bahsedeceğiz. İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlayan kişiler azim ettikten sonra kısa sürede İngilizce öğrenecektir.

1-İngilizce Haber Programı Seyret!

İlk olarak İngilizce kelimelere aşina olmak gerekiyor. Bunun için İngilizce haber kanalları, müzikler, videolar vs. İngilizce duyabileceğiniz her şeyi dinlemelisiniz. Dinlerken konuşmacıların ağız yapısına dikkat etmelisiniz. Bazı kelimeler peltek çıktığı için ne dediğini ilk önce anlamakta zorlanabilirsiniz. Fakat düzenli olarak İngilizce bir şeyler dinlediğinizde emin olun dilinize kolayca yerleşecektir.

2-İngilizce Eğitim Kartları Alın!

Genellikle kitapçılarda ve kırtasiyelerse bulunan İngilizce öğretme kartları oldukça kullanışlıdır. Bu kartlarda günlük hayatta konuşacağınız tüm diyaloglar İngilizce-Türkçe olarak yer almaktadır. Hayvanlar, renkler, bitkiler, yemekler, alfabe ve sayılar gibi pek çok şeyi öğrenebilirsiniz.

3-İngilizce-Türkçe Sözlük Alın!

Sözlükler hayat kurtarıcıdır. Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm kelimeler sözlükte yer alır. Günlük yaşamda kullandığınız kelimelerin İngilizcesini öğrenmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra kullanmadığınız kelimelere göz atabilirsiniz. Eğer bir kelimeyi öğrenirken zorluk çekiyorsanız boş bir kağıda bu kelimeleri yazabilirsiniz. Genellikle görsel hafızası güçlü kişiler bu yöntem ile İngilizce öğrenmektedir.

4-Yabancı Arkadaşlar Edinin!

Teknoloji’nin ilerlemesi ile birlikte tüm dünya insanları sosyal medyayı ortak kullanıyor. Sizler de sosyal medya hesabınızdan yabancı arkadaşlar edinerek İngilizce konuşmaya ve yazmaya başlayabilirsiniz. Bu oldukça etkili bir yöntemdir.

5-İngilizce Eğitim Kitapları Alın!

İnternet üzerinden ya da kitapçılardan İngilizce eğitim kitapları alabilirsiniz. Aynı zamanda bazı kitapların içerisinde CD bulunuyor. Eğitim setleri İngilizce öğrenmek için oldukça avantajlıdır.

6-İngilizce Kursuna Kayıt Olabilirsiniz!

İngilizceyi profesyonel bir şekilde öğrenmek için İngilizce kurslarına başvurabilirsiniz. Bu sayede 3 ay içerisinde İngilizce konuşmaya başlayacaksınız. Bu süreçte İngilizce kitaplar (roman gibi) okumak kelimeleri doğru telaffuz etmeniz için oldukça önemli bir detaydır. Aynı zamanda kurslarda bulunan konuşma kulübüne (conversationclub) katılabilirsiniz. Burada pek çok Amerikalı, İngilliz vs. İngilizce bilen kişiler ile sohbet ederek kendinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz.

7-Pes Etmeyin ve Düzenli Çalışın!

İngilizce öğrenmek için her zaman istekli ve azimli olmalısınız. Kitaplar okuyun, müzikler dinleyin, alt yazılı filmler izleyin ya da kendi kendinize İngilizce konuşun. Emin olun ki hiçbir şey emeksiz olmaz. Bir dil öğrenmek kolay değildir. Bunun için düzenli çalışmak ve öğrendiklerinizi sık sık tekrar etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu