Moda

İnce Bel İçin Giyim Önerileri

İnce Bel İçin Giyim Önerileri

Kadınlar tüm modelleri giymeyi ve her rengi denemeyi çok severler. Oysa ki her kadının kendine özgü bir vücut tipi vardır. Sezonun trendlerinden faydalanarak, vücut ölçülerinize göre giyinmeyi tercih ederseniz kendinizi daha güzel hissedersiniz. Bunun için öncelikle vücudunuzu çok iyi tanıyın. Nasıl bir vücut tipine sahip olduğunuz konusunda karara varın ve kıvrımlı bir vücuda sahipseniz yazımızı okumaya devam edin. Sonrasında ise tüm modelleri değil, vücut ölçülerinizin modellerini giyeceğiniz için seksi görünmeye hazır olun!

Kavisli bir kalçanız, ince beliniz ve düzgün bacaklarınız varsa oldukça güzel bir vücut yapısına sahipsiniz demektir. Üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih ederek, vücudunuzu sergilemekten kaçınmamalısınız. Üst seçimi yaparken alacağınız kıyafetin ya kalçanızın üzerinde kalmasına yada kalça bitiminde sonlanmasına dikkat etmelisiniz. Mesela vücudunuza oturan korseler sizin için ideal seçimler olabilir. Şahane bir vücuda sahipken, olduğunuzdan daha fazla kilolu görünmek istemiyorsanız büyük beden üstlerden de uzak durmalısınız.

Düşük belli pantolonlar ise tam size göre! Bu pantolonlar sayesinde kalçanızı kaldırıp, daha uzun bacaklara sahip görünümü verebilirsiniz. Kıvrımlı bir vücut tipiniz olduğu için herkesin imrenerek baktığı bir bele sahipsiniz. Bu noktada önemli olan belinizi aksesuarlar yardımı ile öne çıkarmaktır.  Mesela kontrast renklerde şık bir kemerden yararlanarak zarif belinize vurgu yapabilirsiniz.

Pantolon yerine etek giymeyi seviyorum diyorsanız, o halde eteklerin kesimine dikkat etmelisiniz. Genişleyen eteklerin yerine üzerinize tam oturan etekleri tercih etmelisiniz. Özellikle kalçanıza oturan aşağı doğru düz inen etekler sizin için tasarlanmış etek modelleridir. Kıvrımlı vücudunuz üzerinde bu modelleri kullanarak bulunduğunuz ortamlarda ilgi çekici olabilirsiniz.

Ayakkabı seçiminizi ise yüksek topuktan yana kullanmalısınız. Çünkü yüksek topuklu ayakkabılar salınarak yürümenize ve daha uzun görünmenize yardımcı olur. Ancak ayakkabınızın rahat olmasına da dikkat etmelisiniz. Son olarak sizin için küçük bir  öneride bulunmalıyız. Alışverişlerinizde cansız renkli kıyafetlerden uzak durmaya özen gösterin. Bu kıyafetler mükemmel vücudunuzu saklamanıza sebep olur. Aynı şekilde aksesuar seçimlerinizi de canlı renklerden yana kullanmalısınız. Unutmayın ki gösterişli renklerle yapacağınız kombinler sizi her daim göz alıcı kılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu