Güzellik

HANGİ CİLT TİPİNE GÖRE HANGİ LAZER UYGULAMASI YAPILMALIDIR

CİLT TİPİ

HANGİ CİLT TİPİNE GÖRE HANGİ LAZER UYGULAMASI YAPILMALIDIR

Lazer Epilasyon uygulamasında  ; teninizin tonuna göre  cilt ve kıl yapısı,ve  kıl yoğunluğuna göre sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenmektedir. Lazer Epilasyon uygulamasında  kullanılan başlıca sistemler ; Alexandrite  ,  Ndyag Diyote, Ultrasonic Epilasyon teninizin tonuna göre  cilt ve kıl yapısı,ve  kıl yoğunluğu uzmanlarca analiz edilerek sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenmektedirİstenmeyen tüylerin yok edilmesind een çok tercih edilen lazer cihazlarından biri olan Alexandrite Lazer CE ve FDA onaylıdır ve uzun süreli etki ve rahat uygulama seçeneği günümüzde en çok tercih edilen  bir epilasyon yöntemidir.

Bronzlaşmış Ciltler 

Bronzlaşmış ciltler  üzerinde lazer epilasyon cihazları ile yağılan uygulamalarda istenilen sonuç elde edilemez. Böyle durumlarda cilt rengünün açılması beklenmeldir. Synchro HP, Long Pulse ND:YAG lazer bornz tenlerde etkili sonuçlar sağlamaktadır. Beyaz, gri, kızıl veya sarı renkli kıllarda  ise lazer ışığı görmediğinden yeterli sonuç alınamaz.

Açık Renkli Tüylerde Lazer

Açık Renkli Tüylerde Lazer Uygulaması

Kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok edilmesinde kullanılmakta olan Alexandrite Lazer  Açık renkli tüylerde istenen sonucu vermez. Koyu ten rengi olan kişilerde ciltte yanık oluşturma ihtimali yüksek olduğundan kullanılması tavsiye edilmez. Lazer uygulaması sonrasında güneşe maruz kalınması gibi  durumlarda ciltte lekelenmeler görülebilinir. Bu nedenle uygulama yapılan  bölgelere  koruma faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmeli cildi tahriş edici şeylerden kaçınılmalıdır.

Lazer Uygulaması
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu