Burçlar

Günlük Burç Yorumu

Astroloji danışmanları her gün için yazılı ve görsel basında yer alan görüşlerini aktarıyor. Kimi insan inanıyor, kimi takip etmiyor.

Ama sonuçta şu gerçek vardır; günlük burç yorumları hayatımızın bir parçasıdır. Hatta insana psikolojik etki yaptığı, güç verdiği, motivasyon kaynağı olduğu bile söylenebilir.

M.Ö. 2000 yıllarına kadar tarihlenen bir Mısır mumyasının üstünde yer alan ve burç sembolleriyle kuşatılmış tanrıça Nut’u gösteren kabartma burç ve inanışların ne kadar eskilere dayandığının ispatıdır. Ve yıldız biliminin oluşmasında Arap bilim adamlarının katkısı büyüktür. İşin efsane kısmına dayanan mitoloji ise astrolojik yorumları hep desteklemiştir. Bildiğimiz gezegenler astroloji içinde yönetici gezegen olarak tanımlanırlar ve aralarında ilginç bağlantılar kurulmuştur.

Örneğin zorlu bir karakter olan Akrep’in yönetici gezegeni Mars’tır ve Mars adını savaş tanrısı Mars’tan (Ares) alır. Yani astroloji ve mitoloji birbirinden ayrılmaz ve günlük burç yorumları için ana kaynağı oluştururlar.  Günümüzde magazinsel olsa da eskiden beri burçlar kuşağı ve gezegenler insanlara yardımcı olmuştur.

Tek Bir Tanımlamayla Burçlar

Bu arada yıldız falı meraklıları için burçların tek bir duyguyla tanımını da vermek ilginç olacaktır. Kendinizi bir deneyin.

Koç ben varım, Boğa ben sahibim der. İkizler düşünüyorum, yengeç hissediyorum, aslan hep istiyorum diye kendini ifade eder. Başak ben inceliyorum derken Akrep kuşkulanıyorum diye konuşur. Terazi denge bulmak lazım derken Yay inanıyorum, Oğlak ben faydalanmalıyım, Balık ise düşlüyorum diye yaşar. Kova burcuna kalansa yine yenilik peşindeyim demektir.

Yani bu tanımlar gerçeği yansıtan esprili durumlardır. Ama birçok kişi gizliden gizliye burcunun iyi özelliklerini taşıdığı öğrendiğinde bununla gururlanır. Yani burçlar iyi kötü insanların nasıl hareket edebilecekleri konusunda yol gösterici bir etkiye sahiptir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu