Moda

Göğüs Şeklinize Uygun Giyinmenin Tüyoları

Bu makalede popüler bir konu olan göğüs şekline göre giyinmek kavramını inceleyeceğiz. Kendi bedeninde rahat bir kadından daha seksi bir şey yoktur.

Söz gelimi çok küçük göğüslere sahip bir manken bir anısını aşağıdaki gibi paylaşıyor;

Yıllarca göğsümü sıkıştırmayı denedim, ya da büyük boy oxford gömlekler, gevşek kaşmir kazaklar ve mini eteklere takılı bol beyaz T-shirt’lerle göğüslerimi gizlemeye çalıştım.

Daha sonra büyük göğüslerin şık ve hatta havalı olabileceğini anlamaya başladım. Birkaç ay önce,   bilinçli olarak çok sıkı bir üst giydim. Kutladığım bir partide bana gelen arkadaşım “Asla senin göğüslerin olduğunu bilmiyordum!” dedi. “Harika görünüyorsun!”

Asıl önemli olan göğüs şeklinize uygun seçimler yapmaktır.

Sütyeniniz Göğüs Şeklinize Uygun mu ?  

Yuvarlak Göğüsler

Bu şekle sahipseniz, bu onların her yerinde mükemmel bir şekilde yuvarlak ve dolu olduğu anlamına gelir. Herhalde bir sutyen giymeden de kurtulabilirsiniz (şanslısınız), ama daha da iyi olan şey, evrendeki herhangi bir sütyen tam olarak size uygun olacaktır.

Gözyaşı Şeklinde Göğüsler ve Sütyen Seçimi

Bunun sizin şekliniz olup olmadığını anlamak için, üç parmağınızı göğüslerinizin arasına yerleştirin – eğer göğüs etiniz parmaklarınıza dokunmazsa, bu sizin şekliniz.

Göğüsleri merkeze doğru iten bir sütyen tercih edin.

Sportif Göğüsler ve Sütyen Seçimi

Bu şeklin daha fazla kas, daha az dokuları vardır ve bunlar geniş bir alana yayılmıştır.

Eğriler yaratan bir sütyen bulun aynı zamanda size yastıklı bir sütyen tavsiye edilebilir.

Asimetrik Göğüsler ve Sütyen Seçimi

Hemen hemen tüm kadınların bu kategoriye uyduğunu söyleniyor. Bunun anlamı, bir memenin genellikle diğerinden daha büyük olmasıdır.

Fark önemliyse,  çıkarılabilir dolgulu bir sütyen alarak, büyük memenin dolgusunu çıkarabilirsiniz. Küçük bir fark varsa,  büyük göğüse uygun bir sütyen bulmaya çalışın,  göğüsler arasındaki boyutu ne kadar azaltabilirseniz o kadar iyi görünürsünüz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu