Moda

Gelinlik Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Yaz aylarının gelmesi ile düğün mevsimi başlamış oldu. Eminim sizlerin de bu yaz mutlaka bir akrabası evleniyordur. Peki ya siz evleniyorsanız aklınıza gelen ilk soru gelinliğiniz nasıl olacağıdır. Hayatınızda bir kere yaşayacağınız bu günü en güzel ve özel anlar kategorisinde en üste koyacağınız için o gece giyeceğiniz gelinlik modelinin de çok güzel olması gerekir. Güzel bir model gelinlik nasıl bulunur.

Güzel Gelinlik Modelleri

Gelinlikler genel olarak beyaz renkte olurlar. Tabi bu durum kişinin kişisel tercihine göre değişebilir. Kırmızı, sarı ve ya siyah bir gelinlik tarzı isteyen kişi özgürce istediği rengi giyebilir. Ancak göz beyaza alıştığı için bu renkler genelde çok tutulmazlar. Gelinlik seçerken daha çok fiziki yapınıza göre gelinlik seçmelisiniz. Çünkü her gelinlik sizi kaldırmayabilir. Daha sonra kendi yaşam tarzınızı yani karakterinizi yansıtan gelinlikler tercih etmelisiniz. Eğer eğlenceli bir yapınız varsa düğün günü en çok siz oynayacağınız için buna uygun rahat gelinlikler tercih etmelisiniz. Çünkü o gecenin en önemli kişisi sizsiniz. Tabi ki birde gecenin 2 numaralı ismi damat adayımız var. Dikkat edilmesi gereken bir noktada seçeceğiniz gelinliğin damatlığa uyumlu olması gerekir. Eğer bu uyum sağlanmazsa düğünde yan yana çok sırıtır elbiseler.

Güzel Bir Gelinliğe Ne Kadar Bütçe Ayrılmalıdır

Bu günü hayatınızda bir kere yaşayacağınız için tabi ki paranın çok önemi yoktur. Ancak iş sadece düğün ile bitmez ve hayat yeni başlar. Bu yüzden çok fazla masraf etmeden de gayet güzel ve şık gelinlikler bulabilirsiniz. Gelinlik alırken üzerine yakıştığını düşünüyorsanız ve beğendiyseniz fiyatını göz önünde bulundurmadan almalısınız. Çünkü her kız ömründe sadece bir defa gelinlik giyer.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu