Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Bal İle Cilt Maskesi

Bal İle Cilt Maskesi

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Bal İle Cilt Maskesi
Doğanın tam bir mucizesi olan bal, besin olarak süper besinlerin arasında olmakla birlikte, aynı zamanda iyi bir cilt bakım ürünüdür. Evde yapılan güzellik maskeleri içinde sıklıkla yer alan bal, dilendiği zaman cilt bakımı için tek başına da kullanılabilir. İçindeki antibakteriyel aktif maddeler sayesinde, sivilce problemi ile başa çıkmamızı sağlarken, kendi özel yapısı sayesinde ise cildi besleyerek canlandırma ve nemlendirme özelliğine sahiptir.
Özellikle kuru ve yıpranmış ciltlerin, kolaylıkla yenilenmesini sağlayan bal ile cilt maskesi yapılırken, dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, balın organik ve doğal olmasıdır.

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Bal İle Cilt Maskesi Malzemeleri
1 yemek kaşığı bal
1 çay kaşığı jojoba yağı
5-6 damla limon
1 tatlı kaşığı yoğurt
Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Maskeyi hazırlarken dikkat edilmesi gereken tek şey, metal kullanmamak olmalıdır. Bunun dışında tüm malzemeyi birbiri ile iyice karıştırdıktan sonra, temizlenmiş cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Evde yapılan güzellik maskeleri arasında dilerseniz her gün kullanabileceğiniz, bal ile cilt maskesi, özellikle kışın soğuktan ve yazın güneşin olumsuz etkilerinden, cildinizi koruyacak ve onaracaktır.
Dilerseniz balı tek başına bile cildinize kullanabilirsiniz. Bu sayede bile, balın koruyucu ve onarıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Ancak vermiş olduğumuz maske tarifi sayesinde, daha canlı ve genç bir cilde sahip olacağınızı, uyguladıktan kısa bir süre sonra görmeye başlayacaksınız. Sivilceli ciltlerde, kısa bir süre içinde bu problemlerinden kurtulacaklardır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu