Yaşam

Evde Sigara Kokusu Nasıl Gider?

Sigara kullananların özellikle evde sigara içmesi durumunda oluşacak olan sigara kokusu kullanmayanların rahatsızlık duymasına neden olmaktadır.

Kapalı ortamlarda içilen sigara istenmeyen rahatsız edici bir kokunun oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle kullanılması durumunda mutlaka açık alanda içilmesi gerekir. Özellikle çocukların bulunduğu alanlarda sigara içilmemesi önemlidir. Yine de tüketenler için evde sigara kokusu nasıl gider? En çok merak edilen konulardan biridir. Zamanla ağırlaşan sigara kokusu evde kapalı alanlarda özellikle sinerek aynı şekilde kokunun rahatsızlık vermesine neden olmaktadır. Bu durumda kokunun giderilebilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir. Kısa süre içerisinde yüksek etki elde etmek isteyenler için özellikle tercih edilebilecek çok sayıda farklı yöntem bulunmaktadır. Evde sigara içilmesi halinde sigara kokusunu giderecek yöntemler kullanılarak ortamdaki istenmeyen kokunun uzaklaştırılması sağlanabilir.

İstemeyen sigara kokusundan kurtulmak için bulaşık süngeri, turşu tuzu ve sirke kullanılabilir. Özellikle sirke ve tuz koku emici özelliğine sahip olduğundan yapılacak olan uygulama sonrasında ortamdaki kokunun emilmesi sağlanarak istenmeyen kokunun giderilmesi sağlanabilir. Ev içerisinde hapsolmuş olan kötü kokunun giderilebilmesi için özellikle tuz absorbe edici özelliği nedeniyle sıklıkla kullanılabilir. Yapılacak olan uygulama sonrasında kısa süre içerisinde ortamdaki kokunun giderilmesi istenildiği gibi evin normal şekilde kokması sağlanabilir.

Karbonat ve tuz karışımı da özellikle sigara kokusunu gidermek için kullanılabilecek malzemeler arasında yer almaktadır. Bir kase içerisine yerleştirilecek olan karbonat istenilen noktalara yerleştirilerek kokuyu emmesi sağlanabilir. Banyo gibi nemli ortamlarda uygulama yapılması aynı zamanda ortamdaki nemin giderilmesini sağlamaktadır.

Karbonat, tuz ve borik asit kullanılması durumunda dolaplar veya yatakların altında yerleştirme işlemi yapılarak özellikle böceklere karşı da etkili olması sağlanabilir. Sigara kokusunun kısa süre içerisinde giderilebilmesinin yanı sıra özellikle kapalı ortamlarda içilmemesine dikkat edilmesi gerekir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu