Güzellik

Evde Saç Boyama Yöntemleri

 

Evde Saç Boyama Yöntemleri

Saçlarını evde kendileri boyamak isteyenler için oldukça etkili birkaç boyama yöntemini sizlerle paylaşmak istiyorum. Evde saç boyamak hele de tek başınaysanız son derece zordur. Mutlaka bir yardım almalısınız, eğer alamıyorsanız da tek başına saç boyamak için son derece kolay teknikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Saç Rengi Açma İşlemi

Öncelikle doğru saç rengi seçimi ile başlayalım. Eğer saçlarınız koyu ise istediğiniz saç tonundan ise birkaç ton açığını alarak saçlarınızı boyamalısınız. Saç boyası kutularının üzerinde yer alan saç renginde her zaman çok daha koyusu elde edilir çünkü. Eğer açık renk saçlara sahipseniz ve koyulaştırmak istiyorsanız o zaman istediğiniz rengi alabilirsiniz.

Evde Saç Nasıl Boyanır

Saç rengi seçerken özellikle turunculuk ve kızıllık olmasın diyorsanız mutlaka küllü tonları tercih etmelisiniz. Küllü kumral, külü sarı, fındıkkabuğu, kestane rengi gibi…  Gelelim evde saç boyama kısmına saçlarınızı öncelikle alttan başlayacak şekilde üstte dişli bir toka ile tutturun ve boyadıkça üste doğru çıkın. Saçlarınızı tutam tutam boyamalısınız ve her tutamına boyayı iyice yedirmelisiniz.

Saç Boyama Teknikleri

Eğer saç rengi açma işlemi yapıyorsanız saçlarınızı boyarken diplerini en sona bırakın sakın ilk baştan diplerden başlayarak tamamen boyamayın. Dipler yeni çıkan ve işlem görmemiş saçlar olduğundan çok daha çabuk açılır ve kafanız da tüp patlamış gibi dipler açık uçlar koyu bir sonuç elde edebilirsiniz. Dipleri boyamadan 10 dakika önce boyayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu