Yaşam

Evde Parfüm Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

Evde Parfüm Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir? Koku kişiliği, karakteri , tarzı yansıtan bir araçtır. İnsanın kendine özgü kokuya sahip olması onun kendini yansıtmasıdır. Günlük hayatımızda hemen herkesin kullandığı parfümleri kendiniz evde yapabilirsiniz. Sizde kendi parfümünüzü kendiniz yapmak istiyorsanız, evde parfüm nasıl yapılır diyorsanız yazımızı okuyunuz.

Evde Parfüm Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir? Parfümlerde etil alkol vardır ve bir çok insanın saf alkole alerjisi vardır. Parfüm kullanmayı herkes sever. Güzel kokmak bir tutkudur. Düşünmekte fayda var parfüm de bir kozmetik üründür ve oda diğer kozmetikler gibi zararlıdır. Özellikle doldurma parfümler cilde tahmin edilemeyecek kadar zarar verir ve bunu bize hissettirmez. İster ihtiyaç ister dikkat çekici olmak denilsin parfümler hayatımızın bir parçasıdır. Kozmetiğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Kendi kokunuzu kendiniz yaparak hem cildinize fayda sağlamış hem de bütçenizi sarsmamış olursunuz. Hoş kokulu bitkilerle parfüm yapmak hiçte zor değildir. Güzel kokma isteğinizi evde yaptığınız kendinize has olacak ve başka kimsede duymayacağınız el yapımı parfümünüzle karşılayabilirsiniz.

Evde parfüm yapmak için genel olarak ;

– 3 esansiyel yağ

– 5 damla gliserin

– Votka

– Damıtılmış su

– Karıştırmak için kavanoz

– Ve parfüm şişesi

Büyüleyici bir koku için ;

– 2 fincan damıtılmış su

– 3 yemek kaşığı votka

– 10 damla şakayık yağı

– 10 damla sandal ağacı yağı

– 5 damla kağıt çiçeği yağı

** Hepsini karıştırıp 24 saat bekletin. Kullanıma hazırdır.  soğuk yerde muhafaza etmelisiniz.

* Damıtılmış su eczanelerden temin edilebilmektedir.

* Esansiyel yağları değiştirerek kendi kokunuzu kendiniz yaratabilirsiniz.

Eğer zamanınız varsa ;

Sevdiğiniz çiçekleri ve dalları toplayıp kendinizde yapabilirsiniz. Alkol kullanmak istemiyorsanız onun yerine jojoba yağı kullanabilirsiniz. Bütün yağları harmanladıktan sonra en son eklenmelidir. Kokusunun en çok hissedilmesini istediğiniz yağı en fazla koymalısınız ve ilk koymalısınız. Şişeniz hava almayan ve güneş geçirmeyen bir şişe olmalıdır. Sadece yağlarla da parfümünüzü yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu