Moda

Erkeklerin Giyimde Yaptığı Hatalar

Erkek giyim hataları, daha iyi sonuçlar almak ve iyi görünmek açısından ele alınması gereken bir konudur.  Bu hatalardan fikir edinerek neleri yapmamak gerektiğini bulabilir ve sonuç alabilirsiniz.

Pantolonda Kabarık Cüzdan Görünümü

Erkekler yanlarında fazla eşya taşımayı pek sevmediklerinden cüzdan, anahtar veya telefonu arka ya da ön ceplerinde taşıyabilir. Ancak bu durum gereksiz bir şiş görüntü ortaya çıkarır. Bu noktada cüzdanınızı zorunlu olarak cebinizde taşıyacağınız varsayılırsa içinde az şey bulundurmaya ve sadece gereken şeyleri taşımaya özen gösterebilirsiniz.

Mont Tercihindeki Uyumsuzluk

Mont tercihlerinde klasik ve spor ayrımı yapmak son derece önemlidir. Yani bunların neyle kullanılacağı konusuna dikkat etmek gerekmektedir.  Spor giyim üzerine klasik ceket olmaması gerektiği gibi klasik giyim üzerinde Jean gibi spor görüntülü ceketler olmamalıdır.

Ütüsüz Kıyafetler

Ütüsüz kıyafetler, erkeklerin giyim hataları arasında en sık görülendir.  Özellikle evli erkekler bu hizmeti başkalarından bekledikleri için evde bunu yapan bir kişi olmadığında ütüsüz gömlek giyebilmektedir. Bazı durumlarda da ütülü gömlek önce pantolon içine sokulup sonra kırıştıktan sonra dışarıda kullanılabilmektedir. Bu da pek iyi bir görüntü vermez.

Kol Düğmesi Kullanımı Hataları

Kol düğmesi kullanımı takı elbiseler ve benzeri resmi kıyafetlerde uygundur. Ancak bu olmazsa yani her gömlekte bunu kullanırsanız kol düğmesi anlamını yitirir.

Terlik ve Çorap Kullanımı

Erkekler konforlu olduklarını düşünerek terlik ve çorabı aynı anda kullanabiliyor. Hatta parmak arası terlikle çorap kullanan kişiler bile görülebiliyor. Ancak görüntü açısından epey kötü bir sonuç ortaya çıkıyor. Bunu kadınlarda da düşünmek mümkün… Terlikle çorap temelde uymayan iki giyim parçasıdır.

Takım Elbise Ve Ayakkabı Uyumu

Takım elbise giyerken ayakkabınızın klasik olmasına ve spor çizgiler barındırmamasına dikkat etmek gerekiyor. Erkeklerin sık yaptığı giyim hataları içinde bu en önemlilerindendir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu