Ayakkabı

En Uygun Kredi Başvurusu

En uygun kredi almak isteyen kişilerin doğru banka seçmek için faiz oranlarına ve masraflara bakması gerekiyor.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

En uygun kredi başvurusu  yapmadan önce faiz oranlarıdetayları dikkate alınabilir.  Bankaların ihtiyaç kredisi, taşıt ve konut kredileri için karşılaştırma yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi için en uygun faiz oranları

  • %1,66 – Vakıf Bank, 90 bin liraya kadar
  • %1,67, Ziraat Bankası
  • %1,79 – 35.000 ₺ liraya kadar- QNB FinansBank
  • %1,79 -40 bin liraya kadar- HSBC oranları görülebilir.

Taşıt kredisi alacak kişiler için CBC Turkey  48 Ay vade %1,70 orandan, Türkiye İş Bankası %1,73 oran (0 km. binek  taşıt  ve  2. el binek – taşıt kredisi), ING Bank %1,74 oranla 2. El Taşıt Kredisi  veriyor. Konut kredisi için de Ziraat  Bankası en uygun faizle karşımıza çıkıyor. Konut Ürün Paketi %1,38 ve120 Ay   vadeyle, Halkbank %1,38,  Yapı Kredi %1,45 oranla  ve ICBC Turkey  %1,45 oranla kredi veriyor. Bankalardaki bu oranlar değişken bir özellik taşıyor.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeli

Aynı orandaki iki banka arasında karşılaştırma yaparken bir bankada masrafların neler olduğuna ve toplam geri ödemede nasıl farklılıklar olduğuna bakabilirsiniz.  Kredi çekerken dikkat edilmesi gereken bu ayrıntı, size daha sonra büük avantaj sağlayabilir. Bazı bankalar toplam geri ödeme yapılırken bazen faiz artıları sağlayabiliyor. Bunların önceden bankalardan öğrenilmesi kendi avantajınız için önemli bir konu. Tabi ödeme planı yaparken aylık aksama olmadan işlem yapılması da önemli detaylardan. Eğer ilerleyen dönemde aksama riski varsa taksit miktarını artırabiliyorsunuz. Ancak ne kadar kısa sürede ödenirse o kadar iyi mantığı ile plan yapmak da ayrıca önemli. Bankalar geri ödeme geciktikçe sizden daha çok faiz alıyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu