Güzellik

ELBİSELER NASIL İLK GÜNKÜ GİBİ YENİ KALIR

unnamed16

Yeni elbise her zaman yeni alınan bir elbise değildir. Eski elbiseleriniz de yeni olabilir. Eğer elbiselerinize gereken bakım ve önemi gösterirseniz, onları ilk günkü gibi yeni ve canlı bir görünüme sahip kılabilirsiniz. Özellikle çok sevdiğiniz kıyafetleriniz için bu makale işinize yarayacak.

Nasıl temizlikle elbiseler yeni kalır ?

Elbiselerin en büyük düşmanı tozdur. Toz bir elbiseyi eskiten sebeplerin başında gelir. Eğer çok yakından bakabilecek olursanız yani mikroskobun yaklaştığı kadar yakından, toz parçacıklarının elbiseye adeta bir taş parçası gibi zarar verdiğini görebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için gün içinde elbiselerinizi tozdan arındırmalısınız. Bir elbise fırçası işinizi görecektir. Fırçanın sertliği sizi ürkütmesin, bu onlar için daha faydalı olacaktır.

Bir diğer etken kir ve lekelerdir. Elbiselerinizi kirletmemeye oldukça özen göstermelisiniz. Kullanılan elbise elbette kirlenecektir. Kirli elbiselerinizi ne kadar kısa zamanda yıkarsanız o kadar sağlıklı olacaktır. Elbiselerinizi sürekli yıkamamaya da özen göstermelisiniz. Lekeler için değişik yöntemlere başvurabilirsiniz. Fakat, test edilmemiş bir çözümü denemeniz riskli olacaktır. Bu riski ortadan kaldırmak için başka bir malzemede aynı lekeyi çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Ter sizin için de elbiseleriniz için de hoşlanılmayacak bir durumdur. Terli iken elbise giyilmemeye özen gösterilmelidir. Sürekli terleyen kişiler ve teri önlemekte zorlananlar için terli elbise bir kez giyildikten sonra yıkanmaya özen gösterilmelidir.

Güneş’e dikkat edilmeli. Elbiselerinizin renklerini kaybetmesini istemiyorsanız güneşten sakınmalısınız. Yıkanmış elbiselerinizi direkt olarak güneşte kurutmamalısınız. Güneş, elbiselerinizi ağartacak ve orjinal renklerini kaybetmesine yol açacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu